22-letni Mateusz Lipp nie będzie reprezentował barw PGE GiEK GKS-u Bełchatów w sezonie 2026/27. Wraz z wygaśnięciem obowiązującego do 30 czerwca kontraktu obrońca opuszcza Sportową 3. Władze klubu nie zdecydowały się na przedłużenie umowy z zawodnikiem.
Urodzony 4 stycznia 2004 roku piłkarz trafił do Bełchatowa na początku lipca ubiegłego roku. Oficjalny debiut w pierwszej drużynie zanotował już w 1. kolejce Betclic 3. Ligi, występując w wyjazdowym spotkaniu ze Zniczem Biała Piska.
W minionym sezonie były młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał 25 spotkań ligowych, spędzając na boisku łącznie 1960 minut. W 22 meczach wychodził w podstawowym składzie. Na swoim koncie zapisał również dwie asysty oraz dwie żółte kartki. Dodatkowo wystąpił trzykrotnie w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski, notując łącznie 240 minut gry.
Mateuszowi dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.

___________________________
Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.