Po udanym półroczu spędzonym na wypożyczeniu w Orkanie Buczek, Marcel Sadziński ponownie zasilił szeregi PGE GiEK GKS-u Bełchatów. 19-latek wraca do klubu bogatszy o doświadczenie zdobyte na czwartoligowych boiskach, a swoją przyszłość z „Brunatnymi” związał nowym kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2027 roku.
Mogący występować zarówno na prawej obronie, jak i w linii pomocy zawodnik swoją piłkarską drogę rozpoczął w 2013 roku, gdy jako sześciolatek po raz pierwszy pojawił się na treningu przy S3. Od tego momentu systematycznie przechodził przez kolejne etapy szkolenia w GKS Bełchatów, rozwijając swoje umiejętności w klubowych zespołach młodzieżowych. Jego pierwszym trenerem był Mariusz Przybylski. W sezonie 2022/23 wraz z zespołem U-17 wywalczył awans do Centralnej Ligi Juniorów. Na szczeblu CLJ rozegrał następnie 25 spotkań, w których zdobył cztery bramki, należąc do ważnych ogniw drużyny.
Debiut w pierwszym zespole „Brunatnych” zanotował 27 września 2023 roku w wygranym 2:0 meczu okręgowego Pucharu Polski przeciwko Lechii II Tomaszów Mazowiecki. W kolejnych latach konsekwentnie zbierał doświadczenie zarówno w seniorskiej drużynie PGE GiEK GKS-u, jak i w zespole rezerw, którego wielokrotnie pełnił funkcję kapitana.
W sezonie 2025/26 wystąpił w jednym meczu Betclic 3. Ligi, jednym spotkaniu okręgowego Pucharu Polski oraz sześciu meczach drużyny rezerw, w których zdobył dwa gole. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w czwartoligowym Orkanie Buczek, gdzie zanotował 15 występów i rozegrał blisko 300 minut. Jego zespół zakończył rozgrywki na wysokim, 5. miejscu w tabeli, a sam zawodnik zyskał cenne doświadczenie dzięki regularnym występom na poziomie IV ligi.
– GKS Bełchatów zawsze był dla mnie czymś więcej niż klubem. Wychowałem się tutaj, dlatego powrót traktuję jako szansę i wyzwanie. Nie wracam tylko po kolejne minuty – wracam, by pomóc drużynie w walce o awans i udowodnić, że jestem gotowy na znacznie większą rolę niż dotychczas. – powiedział po parafowaniu umowy 19-latek.
„Sadziu”, witamy z powrotem przy Sportowej i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie!

___________________________
Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.