OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU PGE GiEK GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

500 meczów z mikrofonem Sławomira Jasitczaka!

Jego głos znają doskonale wszyscy kibice biało-zielono-czarnych! Od ponad 25 lat rozbrzmiewa w stadionowych głośnikach. Pan Sławomir Jasitczak w minioną niedzielę po raz pięćsetny poprowadził mecz pierwszej drużyny PGE GiEK GKS Bełchatów w roli spikera. W związku z tym imponującym jubileuszem, w przerwie meczu z Lechią Tomaszów Maz. miała miejsce miła uroczystość.

Bez niego trudno sobie wyobrazić mecze przy S3. Sławomir Jasitczak, podczas niedzielnego spotkania przekroczył liczbę pół tysiąca meczów poprowadzonych w zaszczytnej roli spikera. Jego przygoda z mikrofonem na meczach „Brunatnych” rozpoczęła się 8 marca 1997 roku w (wygranym 3:2) ekstraklasowym starciu ze Śląskiem Wrocław. Co ciekawe, debiutanckie trafienie zaliczył wówczas legendarny napastnik biało-zielono-czarnych, Dariusz Patalan, a premierowego gola strzeliła inna ikona „Dumy Górniczego Miasta” – Jacek Berensztajn.

Od tego momentu głos pana Sławomira mogliśmy usłyszeć podczas kolejnych spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej, Pucharu Polski, Pucharu Ligi, Pucharu Ekstraklasy, eliminacji Pucharu UEFA, 1., 2., 3. oraz 4. Ligi. Przez te wszystkie lata opuścił zaledwie kilka meczów.

W przerwie niedzielnego spotkania z Lechią, pan Jasitczak wśród oklasków publiczności otrzymał z rąk Prezesa Akademii GKS Bełchatów Szymona Serwy pamiątkowe upominki, po czym wykonał rundę honorową pod każdą z trybun, rzucając w stronę kibiców klubowe szaliki oraz kierując słowa do zebranych.

Naszemu spikerowi, który wielokrotnie był wyróżniany za swoją pracę przez Polski Związek Piłki Nożnej, gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych „okrągłych” meczów! Niech słowa „GOOOL dla GKS-u!” dalej cieszą uszy kibiców na S3!

Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.