Ma za sobą ponad 200 meczów na pierwszoligowych boiskach, blisko 80 występów w III lidze i aż 44 zdobyte bramki – liczby, które w przypadku środkowego pomocnika mówią same za siebie. Były zawodnik m.in. Puszczy Niepołomice i GKS-u Tychy, kapitan, lider i piłkarz o ogromnym doświadczeniu, od dziś jest częścią PGE GiEK GKS-u Bełchatów. Wiktor Żytek podpisał umowę z naszym klubem i co najmniej do końca czerwca 2027 roku będzie reprezentował biało-zielono-czarne barwy.
Nowy piłkarz „Brunatnych” urodził się 8 maja 1994 roku w Łodzi i mierzy 187 cm wzrostu. Na boisku występuje głównie jako defensywny pomocnik, ale bez problemu odnajduje się również w linii obrony, co daje sztabowi szkoleniowemu dodatkowe możliwości taktyczne. Jest wychowankiem UKS SMS-u Łódź, a swoje pierwsze seniorskie kroki stawiał w Lechii Tomaszów Mazowiecki. To właśnie tam, w 2014 roku, zadebiutował w III lidze i już w pierwszym meczu przeciwko GKP Targówek wpisał się na listę strzelców.
W kolejnych latach reprezentował m.in. Śląsk II Wrocław i ponownie Lechię Tomaszów Mazowiecki. Przełomem w jego karierze był transfer do Puszczy Niepołomice, gdzie w 2018 roku zadebiutował na poziomie I ligi i przez 2,5 roku rozegrał 84 spotkania, notując 7 goli i 10 asyst. Kolejnym ważnym etapem była gra dla GKS-u Tychy, w którym spędził 4,5 sezonu, będąc jednym z kluczowych zawodników zespołu. W barwach tyszan rozegrał ponad 130 meczów, zdobywając 15 bramek i dokładając 12 asyst. Często pełnił także funkcję kapitana.
Na początku sezonu 2025/26 trafił do Widzewa II Łódź, gdzie w rozgrywkach Betclic 3. Ligi zanotował 14 spotkań i jedną bramkę.
– Otrzymałem konkretną propozycję z GKS-u Bełchatów, a wraz z nią przedstawiono mi pomysł na drużynę i cele, jakie są przed nią stawiane. Dość szybko doszliśmy do porozumienia i mam nadzieję, że moje przyjście tutaj będzie z korzyścią dla obu stron. – powiedział po podpisaniu kontraktu Wiktor Żytek. Nowy pomocnik „Brunatnych” podkreślił również aspekt drużynowy i relacje w szatni: – Chciałbym, aby nasza gra sprawiała radość kibicom, ale i nam samym, co z pewnością przełoży się potem na końcowy wynik. Z obecnych piłkarzy GKS-u znam Jakuba Bartosińskiego, a z czasów juniorskich dodatkowo Łukasza Wrońskiego, z którym spotykaliśmy się jeszcze w reprezentacji wojewódzkiej.
Wiktor, witamy w Bełchatowie! Życzymy wielu udanych występów oraz sukcesów w biało-zielono-czarnych barwach.

___________________________
Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.