Choć ma dopiero 21 lat, na swoim koncie zgromadził już ponad sto występów w biało-zielono-czarnych barwach, a tę imponującą liczbę będzie nadal powiększał w kolejnym sezonie. Szymon Sarnik – jeden z najbardziej rozpoznawalnych młodych zawodników PGE GiEK GKS-u Bełchatów – zostaje przy S3 na dłużej. Umowa 21-letniego obrońcy będzie obowiązywać do 30 czerwca 2027 roku.
Szymon Sarnik to zawodnik z rocznika 2004, który w Bełchatowie wyrósł na piłkarza pierwszego składu w sposób niemal podręcznikowy. Swoją seniorską przygodę w barwach PGE GiEK GKS-u rozpoczął 6 sierpnia 2022 roku, debiutując w meczu IV ligi przeciwko Skalnikowi Sulejów. Wszedł wówczas na boisko w 84. minucie, rozpoczynając drogę, która szybko przerodziła się w regularną obecność na murawie.
Na premierowego gola „Sarny” kibice nie musieli długo czekać. Już ponad miesiąc później młody obrońca wpisał się na listę strzelców w domowym starciu z Włókniarzem Zelów, udowadniając, że jego atuty nie ograniczają się wyłącznie do gry defensywnej.
Dla 21-letniego defensora sezon 2026/27 będzie już piątym z rzędu spędzonym w pierwszym zespole „Brunatnych”. Do tej pory w barwach PGE GiEK GKS-u Bełchatów rozegrał 115 oficjalnych spotkań, w których zdobył 6 bramek i zanotował 9 asyst. Na ten dorobek składa się 85 występów w Betclic 3. Lidze, 22 w IV lidze oraz 8 spotkań w rozgrywkach okręgowego i wojewódzkiego Pucharu Polski.
– Spadek z ligi był dla nas wszystkich ogromnym ciosem, ale wierzę, że co nas nie zabije, to nas wzmocni. Mam swoje cele i dlatego zostaję w GKS, żeby w pewnym sensie odbudować to, co rozsypało się w poprzednim sezonie. To mój piłkarski dom, miejsce, z którym jestem mocno związany. Nie zostawia się przyjaciół w potrzebie, dlatego chcę dalej walczyć o lepszą przyszłość tego klubu. – powiedział po złożeniu podpisu pod nową umową defensor „Brunatnych”.
„Sarna”, cieszymy się, że zostajesz w Bełchatowie i nadal będziesz reprezentował barwy „Brunatnych”. Oby nowy sezon przyniósł Ci jak najwięcej powodów do radości.

___________________________
Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.