OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU PGE GiEK GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Zwycięski sparing z drugoligowym ŁKS II Łódź

Za podopiecznymi Artura Derbina druga tego lata gra kontrolna. Tym razem biało-zielono-czarni stanęli do rywalizacji z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego, w której okazali się lepsi od drugoligowca o dwie bramki. Na listę strzelców wpisywali się Sebastian Kwaczreliszwili i Dawid Woźniakowski, a kibice zebrani na trybunach mogli zobaczyć w akcji kilku testowanych zawodników.

Początek spotkania, któremu towarzyszył ponad trzydziestostopniowy upał był wyrównany. Rywalizację otworzył strzał z 7. minuty Bartłomieja Bartosiaka, który po podaniu Łukasza Wrońskiego obrócił się z piłką i uderzył tuż obok słupka. Goście odpowiedzieli próbą z dystansu testowanego napastnika, z którą poradził sobie stojący w bramce GKS-u Konrad Kassyanowicz. Po trzech minutach bełchatowianie wykonywali rzut rożny, zakończony obiciem poprzeczki przez Sebastiana Kwaczreliszwilego. W 34. minucie „Brunatni” wreszcie dopięli swego. Artur Golański obsłużył podaniem niepilnowanego w polu karnym Kwaczreliszwiliego, a Polak z gruzińskimi korzeniami pokonał Tomasza Kucharskiego, otwierając wynik spotkania. Goście po straconym golu ruszyli do ataku. Z bliska strzelał Jakub Pawłowski, ale znów na linii przytomnością wykazał się młodzieżowy bramkarz testowany przez sztab szkoleniowy GKS-u. Jeszcze przed przerwą biało-zielono-czarni stworzyli dwie dogodne sytuacje. W 39. minucie Bartosiak uderzał niewiele ponad poprzeczką, a cztery minuty później po akcji Kwaczreliszwili-Wroński-Kwaczreliszwili, 23-letni napastnik znalazł się w dogodnej sytuacji, lecz piłka padła łupem bramkarza.

Tuż po zmianie stron Mateusz Książek silnym strzałem w światło bramki szukał wyrównania. Na nasze szczęście – nieskutecznie. Z drugiej strony swoich okazji nie wykorzystali: w 54. minucie testowany w GKS napastnik, a w 65. minucie Dawid Woźniakowski. W obu przypadkach górą był bramkarz. Druga część spotkania toczyła się głównie na połowie „Brunatnych”, efektem czego było m.in. płaskie uderzenie tuż obok bramki testowanego w ŁKS II snajpera, a kwadrans przed końcem słupek po strzale jednego z łodzian. Bełchatowianie przetrzymali trudne momenty i korzystając z nieskuteczności rywala, skarcili ich drugim golem. W 90. minucie Woźniakowski przechwycił futbolówkę w okolicach środka boiska, popędził samotnie w stronę bramki, a swój rajd zakończył trafieniem na 2:0. Przyjezdni do końca walczyli choćby o bramkę honorową i w doliczonym czasie gry rozmiary porażki mógł zmniejszyć Letniowski, lecz Jakub Tomkiel stanął na wysokości zadania.

Kolejny mecz kontrolny „Brunatni” rozegrają w najbliższą sobotę o godz. 10:00, a ich rywalem będzie Skra Częstochowa. Spotkanie odbędzie się na boisku Miejskiego Centrum Sportu nr 2 w Bełchatowie.

GKS Bełchatów ŁKS II Łódź 2:0 (1:0)
1-0 Sebastian Kwaczreliszwili 34 min.
2-0 Dawid Woźniakowski 90 min.

GKS Bełchatów (I połowa): Konrad Kassyanowicz (test) – Mikołaj Grzelak, Patryk Nowakowski (test), Jakub Bartosiński, Szymon Sarnik – Serhij Napolov, Artur Golański, Natan Wysiński (test), Łukasz Wroński – Bartłomiej Bartosiak, Sebastian Kwaczreliszwili.
GKS Bełchatów (II połowa): Jakub Tomkiel – Mateusz Szymorek, Patryk Czerech, Kamil Jasiński (87. Jakub Krawętek), zawodnik testowany – zawodnik testowany (87. Adam Łaski), Damian Michalak (87. Mikołaj Błaszczyk), Piotr Gryszkiewicz, zawodnik testowany (81. Tomasz Urban), Dawid Woźniakowski – zawodnik testowany.
Trener: Artur Derbin
ŁKS II Łódź (I połowa): Tomasz Kucharski – Jakub Pawłowski, Maksymilian Rozwandowicz, Aleksander Ślęzak, Mateusz Książek – Lamine Coulibaly, Jan Kuźma, Yūya Kamon (30. Jakub Letniowski), Ricardo Gonçalves do Nascimento, zawodnik testowany – Oliwier Sławiński.
ŁKS II Łódź (II połowa): Tomasz Kucharski (60. Jakub Pawlak) – Franciszek Saganowski, Krzysztof Fałowski, Aleksander Ślęzak, Mateusz Książek (60. Piotr Klajnert) – Lamine Coulibaly (60. Szymon Frakowski), Jan Kuźma (60. Yuya Kamon), Maksymilian Rozwandowicz (60. Jakub Pawłowski), zawodnik testowany (60. Patryk Grabowski), Mikołaj Lipień – Zawodnik testowany.
Trener: Konrad Gerega

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.