OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU PGE GiEK GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Zimny prysznic w trzecim letnim test-meczu

Dwa całkiem różne oblicza miał sobotni mecz kontrolny ze Skrą Częstochowa. Do przerwy biało-zielono-czarni prowadzili po trafieniach Bartłomieja Bartosiaka i Łukasza Wrońskiego 2:0. Po zmianie stron, kiedy na boisku pojawiła się całkiem nowa jedenastka „Brunatnych”, jeszcze lepszą skutecznością wykazali się rywale, którzy odwrócili wynik, zwyciężając ostatecznie 3:2.

Otwarcie wyniku nastąpiło bardzo szybko. Już w 3. minucie Serhij Napolov został powalony w polu karnym i arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bartłomiej Bartosiak i pomimo dobrego wyczucia bramkarza Skry, dał prowadzenie naszej drużynie. W 21. minucie ten sam duet wymienił między sobą dwa szybkie podania, a całą akcję groźnym strzałem zakończył Bartosiak. Przyjezdni odpowiedzieli po pięciu minutach, kiedy to na linii strzału Mateusza Kaczmarka stanął Jakub Bartosiński. Chwilę po tej sytuacji podopieczni Dariusza Rolaka krótko rozegrali rzut wolny, który przerodził się w bardzo groźną sytuację. Jakub Tomkiel po uderzeniu jednego z rywali wykazał się fenomenalną interwencją, wybijając piłkę na poprzeczkę. To ostrzeżenie rywala napędziło do ataków… „Brunatnych”. Zaledwie sekundy dzieliły najlepszą w pierwszej połowie akcję Skry od drugiego trafienia GKS-u. W 30. minucie Bartosiński zagrał długą piłkę w stronę Sebastiana Kwaczreliszwilego, który wykorzystując swój wzrost głową przedłużył podanie do Łukasza Wrońskiego, a ten techniczną „podcinką” pokonał bramkarza. Do przerwy było 2:0 dla GKS-u.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Adam Łaski popisał się skutecznym odbiorem, lecz przy strzale na bramkę minimalnie chybił. Tym razem to rywale błyskawicznie odpowiedzieli na ofensywne zapędy „Brunatnych”. Gol kontaktowy dla Skry padł po wrzutce ze skraju pola karnego i celnym uderzeniu głową. Bełchatowianie po tej stracie ponownie ruszyli do ataku. Z dobrej strony pokazał się Natan Wysiński, dwukrotnie uderzając z rzutów wolnych w światło bramki. Próby nowego pomocnika GKS-u przedzielił strzał nad poprzeczką Mikołaja Błaszczyka. Skra nie poprzestawała na obronie, czego efektem była wyrównująca bramka autorstwa Mateusza Winciersza z 82. minuty. Podczas tej wymiany ciosów ostatnie słowo należało do drugoligowca, który na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem wyszedł na prowadzenie. Ponownie piłka w siatce testowanego w bramce GKS-u Konrada Kassyanowicza wylądowała po skutecznej główce, choć tym razem dośrodkowanie „poszło” z lewej strony.

W przyszłą sobotę naszą drużynę czeka kolejny mecz kontrolny. Rywalem będzie Sokół Aleksandrów Łódzki, a spotkanie na boisku Miejskiego Centrum Sportu nr 2 w Bełchatowie zaplanowano na godzinę 11:00.

GKS Bełchatów Skra Częstochowa 2:3 (2:0)
1-0 Bartłomiej Bartosiak 4 min. (rzut karny)
2-0 Łukasz Wroński 30 min.
2-1 Zawodnik testowany 55 min.
2-2 Mateusz Winciersz 77 min.
2-3 Zawodnik testowany 87 min.

GKS Bełchatów (I połowa): Jakub Tomkiel – Mikołaj Grzelak, Patryk Czerech, Jakub Bartosiński, Szymon Sarnik – Artur Golański, Serhij Napolov, Piotr Gryszkiewicz, Łukasz Wroński – Bartłomiej Bartosiak, Sebastian Kwaczreliszwili.
GKS Bełchatów (II połowa): Konrad Kassyanowicz (test) – Mateusz Szymorek, Kamil Jasiński, Patryk Nowakowski (test), Wiktor Lutkowski (test) (59. Mikołaj Błaszczyk) – Adam Łaski, Natan Wysiński, Damian Michalak, Tomasz Urban, Dawid Woźniakowski – Oliwier Niklas (test).
Trener: Artur Derbin

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.