OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Sebastian Kwaczreliszwili piłkarzem GKS-u

Kolejnym zawodnikiem, który zasila szeregi GKS-u jest lewonożny napastnik Sebastian Kwaczreliszwili. Umowa z 23-latkiem została podpisana na okres dwunastu miesięcy, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nowy napastnik „Brunatnych” urodził się 29 sierpnia 2000 roku w Ełku i jak wskazuje nazwisko ma korzenie gruzińskie – jego ojciec pochodzi z Tbilisi. Mierzący obecnie 185 cm wzrostu zawodnik całe życie spędził jednak w Polsce, a przygodę z futbolem rozpoczynał w strukturach Uczniowskiego Klubu Sportowego Rona 03 Ełk. W wieku zaledwie 16 lat trafił do seniorskiej drużyny, występującej wówczas na poziomie 4. Ligi warmińsko-mazurskiej, Mamry Giżycko. Następnie reprezentował barwy m.in. UKS SMS Łódź, Ursusa Warszawa, Huraganu Morąg, ŁKS-u Łomża, a w sezonie 2023/24 trzecioligowego Sokoła Sieniawa, dla którego w 30 meczach zdobył 14 bramek, dokładając cztery asysty. Jak sam twierdzi jego boiskowym atutem jest dobra gra głową oraz skuteczność w pojedynkach „jeden na jeden”.

– Rozmowy na temat mojego ewentualnego przyjścia do Bełchatowa toczyły się od kilkunastu dni. W porozumieniu z moim agentem uznaliśmy, że takiemu klubowi jak GKS Bełchatów się nie odmawia. To wciąż duża marka na piłkarskiej mapie Polski i mogę zapewnić, iż dołożę wszelkich starań, aby pomóc drużynie trafić na wyższy szczebel rozgrywkowy. Wierzę, że przy wsparciu kibiców, razem jesteśmy w stanie dokonać dużych rzeczy. – przyznał zaraz po podpisaniu kontraktu Sebastian Kwaczreliszwili.

Sebastian, witamy w GKS Bełchatów i życzymy snajperskiej formy!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________