OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Przygotowania do sezonu 2024/25 rozpoczęte!

W poniedziałek 1 lipca zawodnicy GKS-u Bełchatów zakończyli urlopy i pod okiem trenera Artura Derbina rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu Betclic 3. Ligi. Premierowy trening odbył się o godzinie 11:00 na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu.

Po trzytygodniowej przerwie „Brunatni” ponownie stawili się przy Sportowej 3. Okres wypoczynku był krótki, ale wystarczający zgodnie przyznali zawodnicy, którzy z uśmiechami i energią rozpoczęli letnie przygotowania do nowego sezonu. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 37 zawodników, w tym czterech bramkarzy. Sporą część stanowili zawodnicy testowani, którym w najbliższych dniach sztab szkoleniowy będzie przyglądał się z uwagą. Cała grupa złożona m.in. z Bartłomieja Bartosiaka, Artura Golańskiego, Mikołaja Grzelaka, Szymona Sarnika, Łukasza Wrońskiego, powracającego z wypożyczenia Kamila Jasińskiego czy świeżo zakontraktowanego Piotra Gryszkiewicza po krótkiej rozgrzewce i zabawie z piłką, przeszła do ćwiczeń pozycyjnych oraz małych gier w grupach. Zajęcia miały charakter wprowadzający i trwały niemal dwie godziny.

Na kolejne dni sztab szkoleniowy zaplanował m.in. pracę na siłowni oraz grę wewnętrzną. W sobotę „Brunatnych” czeka pierwszy letni sparing, który rozegrany zostanie w Kaliszu z drugoligowym KKS. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00. W trakcie okresu przygotowawczego GKS ma w planie rozegrać łącznie sześć meczów sparingowych, a kolejnymi rywalami podopiecznych Artura Derbina będą: ŁKS II Łódź, Skra Częstochowa, Sokół Aleksandrów Łódzki, Raków II Częstochowa i Omega Kleszczów.

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________