OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Przemysław Zdybowicz odchodzi z GKS-u

Informujemy, że popularny wśród kibiców „Zdybo”, czyli Przemysław Zdybowicz nie będzie w nowym sezonie strzelał goli w barwach GKS-u Bełchatów. Umowa z 24-letnim napastnikiem nie została przedłużona.

Przemysław Zdybowicz to wychowanek GKS-u Bełchatów, w którym występował trzykrotnie. W pierwszym zespole zadebiutował 19 listopada 2016 roku podczas wyjazdowego meczu 2. Ligi z Olimpią Zambrów. Miał wówczas zaledwie 16 lat! Na swojego premierowego gola czekać musiał do maja 2019 roku, kiedy to trafił do bramki Elany Toruń. Jako młodzieżowiec wywalczył z drużyną promocję na zaplecze Ekstraklasy w 2019 roku, co nie umknęło uwadze włodarzom Wisły Kraków, którzy wykupili go z Bełchatowa na początku sezonu 2019/20. Po pół roku został wypożyczony do swojego macierzystego klubu i pomógł „Brunatnym” utrzymać się w 1. Lidze. Po raz trzeci na Sportową powrócił latem 2022 roku, mając za sobą przygodę w Resovii i Orlętach Radzyń Podlaski. Był wraz z Łukaszem Wrońskim najskuteczniejszym strzelcem drużyny w sezonie 2022/23 – zakończonym mistrzostwem Betcris 4. Ligi. 27-krotnie trafiał wówczas do siatki rywali. Łącznie w biało-zielono-czarnych barwach uzbierał 133 występy, 41 goli i 20 asyst (30 meczów i 4 gole w 1. Lidze, 34 mecze, gol i dwie asysty w 2. Lidze, 28 meczów, 7 goli i 4 asysty w 3. Lidze, 35 meczów, 27 goli i 13 asyst w 4. Lidze oraz 6 meczów, 2 gole i asysta w rozgrywkach Pucharu Polski). Ostatniego gola dla GKS-u Bełchatów strzelił 10 marca br. w wyjazdowym meczu z Concordią Elbląg.

„Zbybo”, dziękujemy za te wszystkie lata spędzone przy Sportowej 3, zdobywane bramki i zaangażowanie włożone w reprezentowanie GKS-u Bełchatów. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku! Powodzenia!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________