OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Patryk Czerech wzmacnia formację defensywną

Nowy piłkarzem GKS-u Bełchatów został 23-letni środkowy obrońca, mający za sobą epizod w Ekstraklasie – Patryk Czerech. Mierzący 192 cm wzrostu zawodnik związał się z naszym klubem rocznym kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Patryk Czerech urodził się 6 kwietnia 2001 roku w Białymstoku, a swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w tamtejszym Miejskim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego i Akademii Piłkarskiej „Talent”. W 2013 roku trafił do Jagiellonii Białystok, z którą związany był przez 11 lat. 16 kwietnia 2022 roku ówczesny trener Jagi – Piotr Nowak, dał mu szansę debiutu w Ekstraklasie w spotkaniu z Pogonią Szczecin, a następnie rosły obrońca zaliczył 90 minut w meczu przeciwko Górnikowi Łęczna. W kolejnych dwóch sezonach regularnie występował w trzecioligowych rezerwach aktualnego mistrza Polski, a jego bilans zatrzymał się na 62 spotkaniach, czterech trafieniach i pięciu asystach. W poprzednim sezonie grywał najczęściej spośród 49 zawodników, którzy wystąpili na trzecioligowym froncie w barwach Jagiellonii II (30 meczów, 2781 minut). W swoim dorobku ma również przygodę z młodzieżową reprezentacją Polski U-16.

GKS był najbardziej konkretny! Bardzo spodobał mi się plan rozwoju klubu przedstawiony przez włodarzy oraz pomysł trenera Derbina na wykorzystanie moich umiejętności w nowej drużynie. Czułem też duże zaangażowanie dyrektora sportowego w sprowadzenie mnie tutaj. To miłe, że moja ciężka praca została dostrzeżona. – zdradził nowy defensor „Brunatnych”. – Grałem tu niedawno w barwach rezerw Jagiellonii i muszę przyznać, że ten stadion, z przeszłością w Ekstraklasie oraz doping kibiców zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wykonali mega robotę! Oczywiście liczę na ich wsparcie w nowym sezonie. – dodał Patryk Czerech. – Moje ambicje sięgają wyżej niż trzecia liga. Jestem przekonany, że pod okiem trenera Derbina i całego sztabu szkoleniowego zaliczę duży progres. Drużynowo wszyscy chcemy wygrywać, ale musimy się skupiać na każdym poszczególnym meczu, żeby regularnie inkasować trzy punkty. Na koniec sezonu spojrzymy w tabelę i zobaczymy, co nam to da. – zakończył.

Patryk, witamy w GKS Bełchatów, życzymy powodzenia i liczymy na Ciebie!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________