OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Leonid Otczenaszenko odchodzi z GKS Bełchatów

Po dwóch sezonach od powrotu na Sportową 3, bramkarz Leonid Otczenaszenko opuszcza GKS Bełchatów. Pożegnania nigdy nie są łatwe, choć nieuniknione. Pomimo dobrego sezonu w wykonaniu 26-latka, nadszedł czas zmian i wygasający w czerwcu kontrakt nie został przedłużony.

Mierzący 193 cm wzrostu bramkarz w GKS Bełchatów występował w latach 2021-2024. Debiutował 12 marca 2021 roku w domowym meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Przez te wszystkie lata uzbierał 86 oficjalnych występów (36 w 4. Lidze, 33 w 3. Lidze, 9 w 1. Lidze, 6 w 2. Lidze oraz 2 w Pucharze Polski), w których aż 33 razy zachowywał czyste konto! Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 18 maja br. w spotkaniu z Jagiellonią II Białystok, kiedy dodatkowo obronił rzut karny. Rok wcześniej razem z zespołem „Brunatnych” świętował awans do 3. Ligi.

Leon, dziękujemy za cały ten czas, wiele skutecznych interwencji i godne reprezentowanie biało-zielono-czarnych barw! Do zobaczenia na piłkarskim szlaku i oczywiście powodzenia w karierze!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________