OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Jakub Bartosiński trzecim letnim wzmocnieniem GKS-u!

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym środkowym obrońcą „Brunatnych” został Jakub Bartosiński. Mierzący 190 cm wzrostu defensor dołączył do naszego zespołu po podpisaniu rocznej umowy, w której znalazła się klauzula o jej możliwym przedłużeniu.

Jakub Bartosiński to 24-letni środkowy obrońca, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał łódzkich akademiach ChKS i AKS SMS. Następnie reprezentował barwy m.in. Rakowa II Częstochowa, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Sokoła Aleksandrów Łódzki, a w sezonie 2017/18 był zawodnikiem angielskiego Fleetwood Town FC, występującym w League One (trzeci poziom rozgrywkowy). 1 lipca 2022 roku dołączył do Unii Skierniewice, z którą m.in. dwukrotnie wywalczył wojewódzki Puchar Polski. W minionym sezonie rozegrał 29 spotkań w lidze, notując 26 występów w pełnym wymiarze czasowym. Do swojego dorobku dołożył cztery zdobyte bramki.

– GKS Bełchatów to duża marka na piłkarskiej mapie – nie tylko województwa łódzkiego. Podoba mi się wizja rozwoju klubu, który ma swoje ambicje, kibiców oraz fajną bazę treningową. Moim celem jest wywalczenie z GKS awansu do II ligi. Celem pobocznym regularna, solidna gra w każdym meczu oraz wykonywanie swojej roboty tak, jak należy. Również postać trenera Artura Derbina miała wpływ na moją decyzję o przenosinach do Bełchatowa, ponieważ jest to osoba ceniona w środowisku piłkarskim, przy której mogę się jeszcze bardziej piłkarsko rozwinąć. – przyznał po podpisaniu umowy Jakub Bartosiński. Dobrze znam Artura Golańskiego, z którym wspólnie występowaliśmy w Sokole Aleksandrów Łódzki oraz Przemka Zdybowicza. Nasze drogi przecinały się jeszcze za czasów juniorskich; w trakcie występów w kadrach wojewódzkich.

Kuba, miło Cię widzieć przy Sportowej! Powodzenia!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________