OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU PGE GiEK GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Efektowne zwycięstwo w meczu kontrolnym z Sokołem

Cztery bramki zobaczyli kibice zgromadzeni na trybunach bocznego boiska MCS w czwartym letnim sparingu „Brunatnych”. Wszystkie były autorstwa podopiecznych Artura Derbina, którzy w pełni zasłużenie pokonali beniaminka Betclic 3. Ligi – Sokół Aleksandrów Łódzki.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku GKS-u. Kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku Łukasz Wroński zagrywał w kierunku Sebastiana Kwaczreliszwilego, piłka po drodze odbiła się od obrońcy i trafiła pod nogi naszego napastnika, który uderzeniem z obrotu sprawdził czujność bramkarza. Goście zrewanżowali się w 8. minucie. Łukasz Dynel popisał się skutecznym przechwytem w ataku i po nieporozumieniu na linii Jakub Tomkiel – Patryk Czerech znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Mając przed sobą niemal pustą bramkę fatalnie skiksował, przenosząc piłkę ponad poprzeczką. Otwarcie wyniku nastąpiło w 16. minucie, kiedy Bartłomiej Bartosiak skorzystał z centry Artura Golańskiego i głową umieścił piłkę w siatce. Podobna sytuacja miała miejsce tuż po wznowieniu od środka. Wroński dośrodkowywał, Kwaczreliszwili uderzał, ale piłkę złapał Miłosz Rogalewicz. W 29. minucie Mikołaj Grzelak pokusił się o wrzutkę w pole karne, a próbujący zażegnać niebezpieczeństwo Filip Bednarski wybijał na tyle niefortunnie, że zatrudnił własnego bramkarza. Po chwili GKS wykonywał rzut rożny i zamienił go na drugiego gola. Stały fragment gry bił z prawego narożnika Golański, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Patryk Czerech, który wepchnął piłkę do siatki. Na dziesięć minut przed przerwą „Golo” uderzał jeszcze z rzutu wolnego, lecz minimalnie chybił.

Druga część meczu nie była już tak intensywna jak pierwsza połowa. W 52. minucie Serhij Napolov zapoczątkował rajd z piłką przy nodze i podał do Piotra Gryszkiewicza. Z próbą 23-letniego pomocnika bramkarz Sokoła jeszcze sobie poradził, ale przy dobitce Kwaczreliszwilego był już bez szans. Jednak wynik się nie zmienił, ponieważ sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Na chwilę przed upływem godziny gry podopieczni Artura Derbina, a konkretnie trio Kwaczreliszwili-Napolov-Wroński widowiskowo rozegrali akcję, która zakończyła się celnym trafieniem na 3:0 tego ostatniego. Po pięciu minutach przed kolejną szansą stanął Gryszkiewicz uderzając z rzutu wolnego, a w następnej sytuacji testowany Oliwier Niklas został sfaulowany w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na czwartą bramkę zamienił Mateusz Szymorek. Jedyne, na co po zmianie stron stać było drużynę Radosława Koźlika to uderzenie w poprzeczkę Kacpra Trenknera.

Było to drugie zwycięstwo GKS-u w trakcie letnich przygotowań. Za tydzień próba generalna przed inauguracją sezonu Betclic 3. Ligi. Bełchatowianie rozegrają dwumecz z Rakowem II Częstochowa i Omegą Kleszczów.

GKS Bełchatów – Sokół Aleksandrów Łódzki 4:0 (2:0)
1-0 Bartłomiej Bartosiak 16 min.
2-0 Patryk Czerech 30 min.
3-0 Łukasz Wroński 60 min.
4-0 Mateusz Szymorek 66 min. (rzut karny)

GKS Bełchatów (I połowa): Jakub Tomkiel – Mikołaj Grzelak, Patryk Czerech, Jakub Bartosiński, Szymon Sarnik – Serhij Napolov, Artur Golański, Natan Wysiński, Łukasz Wroński – Bartłomiej Bartosiak, Sebastian Kwaczreliszwili.
GKS Bełchatów (II połowa): Konrad Kassyanowicz – Mateusz Szymorek, Patryk Czerech (60. Kamil Jasiński), Patryk Nowakowski, zawodnik testowany – Serhij Napolov (60. Dawid Woźniakowski), Artur Golański (60. Damian Michalak, 83. Artem Syreishchykov), zawodnik testowany, Łukasz Wroński (60. Tomasz Urban, 83. Igor Czapla) – Piotr Gryszkiewicz, Sebastian Kwaczreliszwili (60. Oliwier Niklas (test)).
Trener: Artur Derbin
Sokół Aleksandrów Łódzki (I połowa): Miłosz Rogalewicz – Igor Kania, Wahe Mnatsakanyan, Damian Bierżyński, Karol Pawlikowski – Adam Król, Oleksii Naidyshak, Michał Wolinowski, Filip Bednarski, Kacper Dziuba – Łukasz Dynel.
Sokół Aleksandrów Łódzki (II połowa): zawodnik testowany – Igor Kania (63. zawodnik testowany), Wahe Mnatsakanyan, Karol Pawlikowski, Adrian Filipiak – Adam Król (59. zawodnik testowany), Oleksii Naidyshak (68. Kacper Trenkner), Michał Wolinowski, Łukasz Chojecki, Dariusz Gmosiński – Łukasz Dynel (59. Adam Patora).
Trener: Radosław Koźlik

Żółta kartka: Filipiak

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.