OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU PGE GiEK GKS BEŁCHATÓW

Dublet Bartosiaka na wagę remisu w sparingu z KKS Kalisz

Już po pięciu dniach od rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu, podopieczni Artura Derbina sprawdzili się w pierwszym tego lata meczu kontrolnym. W upalne sobotnie przedpołudnie na bocznym boisku KKS-u Kalisz zremisowali z drugoligowcem 2:2, a obie bramki dla „Brunatnych” zdobył Bartłomiej Bartosiak.

W premierowej części spotkania stroną dominującą byli „Brunatni”, którzy stworzyli więcej sytuacji podbramkowych od gospodarzy, a solidna gra w defensywie skutecznie oddalała zagrożenia spod naszej „szesnastki”. Bełchatowianie kreowali grę skrzydłami lub prostopadłymi podaniami, którymi próbowali „uruchomić” Sebastiana Kwaczreliszwiliego. Jednak najlepsze okazje mieli Piotr Gryszkiewicz – dwukrotnie jego próby z dystansu obronił eks-giekaesiak Maciej Krakowiak, Artur Golański – jego uderzenie z rzutu wolnego również padło łupem bramkarza oraz testowany Natan Wysiński z Unii Turza Śląska, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz piłka o centymetry minęła słupek.

Na drugą połowę GKS wyszedł w eksperymentalnym zestawieniu, z sześcioma testowanymi zawodnikami w składzie. Te roszady spowodowały, że dotychczasowa poukładana gra nieco się rozjechała. Gospodarze częściej zaczęli zagrażać naszej bramce, co przyniosło im efekt w 57. minucie. Akcja przeprowadzona lewą stroną boiska zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne i celnym strzałem testowanego w KKS Kalisz napastnika. Odpowiedź „Brunatnych” przyszła kilka minut później. Faulowany w polu karnym był jeden z testowanych w GKS zawodników, a „jedenastkę” silnym uderzeniem z prawej nogi wykorzystał Bartłomiej Bartosiak. Kolejny zryw KKS-u przyniósł im ponowne prowadzenie. Tym razem skutecznym strzałem sprzed pola karnego popisał się Marcel Szymański. Radość miejscowych trwała jedynie minutę, gdy sprawy w swoje ręce ponownie wziął Bartosiak. W 80. minucie akcję lewą stroną przeprowadził testowany pomocnik, przedryblował jednego z obrońców i posłał dośrodkowanie w pole karne. Piłkę, którą wybił jeden ze stoperów przyjął na klatkę piersiową Bartosiak i uderzeniem z woleja doprowadził do wyrównania.

KKS Kalisz GKS Bełchatów 2:2 (0:0)
1-0 zawodnik testowany 57 min.
1-1 Bartłomiej Bartosiak 64 min. (rzut karny)
2-1 Marcel Szymański 79 min.
2-2 Bartłomiej Bartosiak 80 min.

KKS Kalisz (I połowa): Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Jakub Staszak, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Wiktor Staszak, Wojciech Maroszek, Maciej Białczyk, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Kamil Koczy.
KKS Kalisz (II połowa): Maciej Krakowiak (75. Wiktor Sobieraj) – zawodnik testowany (58. Adrian Cierpka), zawodnik testowany, Bartłomiej Putno, zawodnik testowany – Wojciech Karasiewicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany (58. Marcel Szymański), Jakub Głaz, Wiktor Smoliński – zawodnik testowany.
Trener: Marcin Woźniak
GKS Bełchatów (I połowa): Jakub Tomkiel (30. zawodnik testowany) – Mikołaj Grzelak, Patryk Czerech, Patryk Nowakowski, Szymon Sarnik – Artur Golański, Serhij Napolov, Natan Wysiński, Łukasz Wroński, Piotr Gryszkiewicz – Sebastian Kwaczreliszwili.
GKS Bełchatów (II połowa): zawodnik testowany (60. zawodnik testowany) – zawodnik testowany, Jakub Bartosiński, Kamil Jasiński, zawodnik testowany – Dawid Woźniakowski (70. Igor Czapla), Artem Syreishchykov, Bartłomiej Bartosiak, zawodnik testowany, zawodnik testowany – zawodnik testowany.
Trener: Artur Derbin

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.