OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Zmiany w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny

Po zmianie na stanowisku pierwszego trenera, do znaczących roszad dojdzie również w sztabie szkoleniowym. Po dwóch latach z funkcją asystenta żegna się Adrian Teodorczyk. W przyszłym sezonie w sztabie pierwszej drużyny nie zobaczymy również dotychczasowego trenera przygotowania motorycznego, Marcina Sochackiego.

Adrian Teodorczyk od dekady związany był z GKS Bełchatów, najpierw jako zawodnik drużyn juniorskich, a następnie jako trener w Akademii GKS. Od sześciu lat legitymuje się licencją trenerską UEFA A. Pracę z seniorami rozpoczął od sezonu 2020/21, podejmując się prowadzenia zespołu rezerw, z którym był o krok od awansu do IV ligi – GKS II zajął 2. miejsce w piotrkowskiej klasie okręgowej. Na początku lipca 2022 roku ówczesny trener „Brunatnych” Bogdan Jóźwiak, kompletując swój sztab, docenił dotychczasową pracę trenera Teodorczyka i powierzył mu rolę swojego asystenta w pierwszej drużynie. 34-latek pełnił tę funkcję przez dwa kolejne sezony, dokładając swoją „cegiełkę” do awansu biało-zielono-czarnych na poziom III ligi.

Marcin Sochacki funkcję trenera przygotowania motorycznego w GKS Bełchatów pełnił od lipca 2022 roku. Od 2016 roku w różnych rolach pracuje z młodzieżą w Akademii GKS.

Panowie, serdecznie dziękujemy za pracę wykonaną na rzecz drużyny, pamiętając jednocześnie o owocach wspólnego wysiłku. Życzymy powodzenia na trenerskim szlaku i wierzymy, że jeszcze nie raz spotkamy się przy Sportowej!

Trenerowi Arturowi Derbinowi w pracy z drużyną wciąż pomagać będzie trener bramkarzy Sebastian Łukiewicz, a nazwisko nowego asystenta podamy w oddzielnym komunikacie.

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________