OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Tomasz Sobczak w sztabie pierwszego zespołu

Pierwszym asystentem trenera Artura Derbina został 40-letni Tomasz Sobczak, legitymujący się licencją trenerską UEFA A, a od marca 2023 roku również UEFA Elite Youth A – najwyższym uprawnieniem w zakresie piłki młodzieżowej. Były szkoleniowiec m.in. Piasta Gliwice U-19 związał się z GKS Bełchatów roczną umową.

Tomasz Sobczak urodził się 13 marca 1984 roku i jest absolwentem Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Boiskową przygodę rozpoczynał jako środkowy obrońca w Pogoni Blachownia. Następnie reprezentował barwy klubów Stradom Częstochowa i Sparta Siedlec Duży. Trenerskie doświadczenie zbierał m.in. podczas pięcioletniej pracy w Akademii Rakowa Częstochowa, Akademii Zagłębia Sosnowiec, a ostatnio prowadząc drużynę U-19 w Piaście Gliwice. W roli pierwszego trenera pracował w czwartoligowej Victorii Częstochowa, Przemszy Siewierz i Polonii Poraj. Na koncie ma także wiele staży trenerskich, m.in. w Borussii Dortmund, VfL Wolfsburg, Realu Valladolid i Athletic Bilbao. Latem 2019 roku odbył również staż w… GKS Bełchatów. De facto pod okiem trenera Artura Derbina.

– Jestem człowiekiem ambitnym, a moim priorytetem jest rozwój. Praca w sztabie szkoleniowym GKS-u Bełchatów to po przygodzie z Piastem Gliwice kolejny krok do przodu. Cieszę się na samą myśl o dołączeniu do klubu z tak bogatą historią, tradycją i ambicjami. Możliwość pracy u boku trenera Artura Derbina, który jest profesjonalistą na każdej płaszczyźnie i moim mentorem; w miejscu, które stale się rozwija – to dla mnie ogromne wyróżnienie. – przyznał po parafowaniu umowy z klubem.

Trenerze, witamy w GKS Bełchatów i życzymy powodzenia w pracy z drużyną biało-zielono-czarnych!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________