OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Jakub Tomkiel nowym bramkarzem „Brunatnych”

Mierzący 189 cm wzrostu Jakub Tomkiel to pierwszy nabytek GKS-u Bełchatów w letnim oknie transferowym. Młody bramkarz podpisał z naszym klubem umowę, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku. Zawiera ona także opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Jakub Tomkiel urodził się 19 lutego 2005 roku w Węgrowie. Piłkarsko wychowywał się w Miedziance Miedzna, skąd odszedł do AP Podlasie Sokół Podlaski. Następnie przez sześć lat reprezentował barwy Akademii Jagiellonii Białystok. Był kapitanem „Jagi” w drużynie U-19, która występowała w Centralnej Lidze Juniorów. Pod koniec sezonu 2023/24 rozegrał dwa mecze na szczeblu trzecioligowym, przeciwko Legii II Warszawa i Pelikanowi Łowicz.

– Jestem pod wielkim wrażeniem ośrodka treningowego, jakim dysponuje GKS Bełchatów. Znakomicie to wszystko wygląda. W takich warunkach nie boję się o swój piłkarski rozwój. Przychodzę do klubu, aby pomóc drużynie w walce o najwyższe cele i regularnie występować w wyjściowym składzie. – podkreśla młody bramkarz. – Moim mocnym punktem jest gra na linii oraz kontrolna boiskowych wydarzeń, na które potrafię właściwie zareagować. Nie mam też problemu z komunikacją z partnerami z defensywy.

Kuba, witamy w Bełchatowie i i życzymy jak najwięcej czystych kont!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________