OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Hubert Karpiński kończy przygodę z GKS

Autor pięciu bramek w zakończonym przed tygodniem sezonie 2023/24 opuszcza GKS Bełchatów. 21-letni napastnik 1 lipca, wraz z wygaśnięciem obowiązującej umowy, będzie wolnym zawodnikiem. Władze klubu w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym nie skorzystały z opcji przedłużenia z nim kontraktu.

Hubert Karpiński dołączył do „Brunatnych” przed rokiem, w trakcie letniego okienka transferowego. Na Sportową 3 trafił z drugoligowego Hutnika Kraków, choć w swoim piłkarskim CV miał również występy m.in. w Jagiellonii II Białystok i Resovii Rzeszów. W sezonie 2023/24 w biało-zielono-czarnym trykocie rozegrał 37 oficjalnych spotkań (z tego 33 w III lidze oraz 4 w wojewódzkim Pucharze Polski). Zdobył w nich pięć bramek, dokładając trzy asysty. Był jednym z trzech piłkarzy, obok Leonida Otczenaszenko i Mateusza Szymorka, którzy wystąpili w niemal wszystkich ligowych meczach (33 na 34). Ponadto był drugim – po Dawidzie Woźniakowskim – najczęściej wprowadzanym z ławki zawodnikiem GKS-u w minionym sezonie.

„Karpik”, dziękujemy za zaangażowanie wkładane w grę i strzelone gole w „biało-zielono-czarnych” barwach. Powodzenia w dalszej karierze!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________