Dwie bramki Bartłomieja Bartosiaka na wagę jednego punktu

Podopieczni trenera Patryka Rachwała w swoim ostatnim wyjazdowym meczu w sezonie wybrali się do odległego Zambrowa, skąd przywieźli jedno „oczko”. Dwukrotnie na prowadzenie wychodziła Olimpia i dwukrotnie za sprawą Bartłomieja Bartosiaka do wyrównywania doprowadzał GKS. Obie drużyny miały okazje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, lecz ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Jako pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze. W 9. minucie z prawego skrzydła dośrodkowywał Eryk Jarzębski, zagrożenie zażegnać chciał Szymon Sarnik, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że nabił on jednego z rywali i piłka wróciła pod nogi Jarzębskiego. 20-letni boczny pomocnik starł się jeszcze w „szesnastce” z Mateuszem Szymorkiem, co sędzia Karol Wójcik wycenił na rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Patryk Malinowski i mocnym strzałem otworzył wynik. Bełchatowianie natychmiastowo rzucili się do odrabiania strat. W 18. minucie Artur Golański pomimo pressingu rywala w przedarł się kilka metrów i potężnym uderzeniem z prawej nogi zmusił do interwencji Leo Przybylaka. Siedem minut później „Golo” wcielił się w rolę podającego. Środkowy pomocnik GKS-u zagraniem z środkowej strefy boiska „uruchomił” Adama Łaskiego, który celnym strzałem zatrudnił bramkarza Olimpii. W kolejnych fragmentach wciąż dominowali goście, lecz tym razem obyło się bez prób uderzeń w światło bramki, a kibice oglądali raczej ofiarne interwencje defensorów z Zambrowa, blokujące ofensywne zapędy biało-zielono-czarnych. Mocniej w polu karnym gospodarzy zakotłowało się tuż przed przerwą. W 44. minucie z lewej flanki centrował Mikołaj Grzelak, a nad poprzeczką główkował Mariusz Holik. W doliczonym czasie gry „Grzelu” ponownie dośrodkował, choć tym razem z rzutu rożnego. Piłkę zgrał Szymorek, a ta trafiła do Bartłomieja Bartosiaka, który efektowną przewrotką wyrównał stan rywalizacji.

Po zmianie stron podopieczni trenera Mykoli Dremliuka szukali okazji na odzyskanie prowadzenia. Sztuka ta ku uciesze miejscowych kibiców udała się w 58. minucie. Jakub Romanowicz z lewej strony popisał się płaskim zagraniem, natomiast akcję bez większych problemów wykończył Eryk Jarzębski. Swój były klub mógł skarcić Szymorek, lecz w 62. minucie minął się z piłką dogrywaną przez Bartosiaka. Mnóstwo emocji przyniósł ostatni kwadrans tej konfrontacji. Leonid Otczenaszenko w 76. minucie zmuszony był sparować piłkę posłaną przez Macieja Wojciechowskiego, a pięć minut potem Łukasz Wroński korzystając z wrzutki „Bartasa” strzałem głową po intuicyjnej interwencji Przybylaka trafił w poprzeczkę. Napór giekaesiaków trwał w najlepsze. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Bartosz Bayer dopuścił się faulu wślizgiem na Wrońskim i sędzia główny po raz drugi wskazał na „wapno”. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Bartosiak i mógł świętować swój dublet. Remis nie urządzał piłkarzy Olimpii, więc ruszyli do ataku. W 89. minucie Otczenaszenko końcówkami palców „wyciągnął” uderzenie Denisa Gojko, a w przedłużonym czasie nie dał się zaskoczyć ostro grającemu Arkadiuszowi Drapsie łapiąc piłkę w rękawice. Ostatecznie po remisie 2:2 oba zespoły podzieliły się punktami.

Olimpia Zambrów – GKS Bełchatów 2:2 (1:1)
1-0 Patryk Malinowski 11 min. (rzut karny)
1-1 Bartłomiej Bartosiak 45+1 min.
2-1 Eryk Jarzębski 58 min.
2-2 Bartłomiej Bartosiak 87 min. (rzut karny)

Olimpia Zambrów: Leo Przybylak – Kacper Gościniarek, Adam Radecki, Nataniel Wybraniec, Bartosz Ciborowski – Kacper Siudak (58. Arkadiusz Drapsa), Patryk Malinowski, Rafał Parobczyk, Bartosz Bayer, Eryk Jarzębski (73. Maciej Wojciechowski) – Jakub Romanowicz (87. Denis Gojko).
Trener: Mykola Dremliuk
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Miłosz Nowak, Mariusz Holik, Szymon Sarnik – Adam Łaski (63. Dawid Woźniakowski), Artur Golański, Bartłomiej Bartosiak, Mikołaj Grzelak (73. Mikołaj Błaszczyk), Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz (73. Serhij Napolov).
Trener: Patryk Rachwał

Żółte kartki: Parobczyk, Jarzębski, Kamil Rosiński (drugi trener), Bayer, Gojko
Sędzia: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki)