OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Artur Derbin trenerem GKS Bełchatów!

To pierwszy, ale jakże istotny ruch przed sezonem 2024/25! Stery drużyny GKS Bełchatów obejmuje trener Artur Derbin, który w roli szkoleniowca wraca na S3 po ponad czterech latach. Umowa ze szkoleniowcem została podpisana na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Rozmowy dotyczące objęcia funkcji pierwszego trenera „Brunatnych”, prowadzone przez dyrektora sportowego Marcina Danielskiego trwały od dłuższego czasu. Wśród kilku kandydatów, którzy pojawili się w orbicie zainteresowań, Zarząd klubu podjął decyzję o powierzeniu misji prowadzenia drużyny 47-letniemu szkoleniowcowi.

Artur Derbin pracował ostatnio w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec, lecz w swoim trenerskim CV ma takie kluby, jak: Chojniczanka Chojnice, Stomil Olsztyn i GKS Tychy. Pierwszy raz pracę w Bełchatowie podjął 10 kwietnia 2018 roku, kiedy GKS występował w II lidze. W sezonie 2018/19 poprowadził biało-zielono-czarnych do awansu na zaplecze Ekstraklasy, wyprzedzając w wyścigu m.in. Widzew Łódź. Łącznie na ławce trenerskiej GKS-u zasiadał podczas 69 meczów, z czego w 22 spotkaniach na poziomie I ligi, 44 meczach II ligi oraz trzech Pucharu Polski. Bilans tych gier to 27 zwycięstw, 19 remisów i 23 porażki – w sumie 100 zdobytych punktów! Bramki 86:70.

– Z ogromną przyjemnością wracam do miejsca, w którym zostawiłem wielu przyjaciół. Znam to otoczenie i środowisko, które podczas mojej pierwszej pracy w GKS Bełchatów mocno mnie wspierało. Na pewno czynnikiem decydującym o moim powrocie na Sportową 3 było również zaangażowanie władz klub, pasja w oczach ludzi zarządzających GKS Bełchatów, z prezesem Szymonem Serwą i dyrektorem sportowym Marcinem Danielskim na czele. Dziękuję im za zaufanie w związku z procesem rozwoju tego projektu. – powiedział tuż po podpisaniu umowy trener Artur Derbin.

Trenerze, witamy ponownie przy S3 i życzymy powodzenia oraz samych sukcesów z drużyną!

Dziękując dotychczasowemu trenerowi Patrykowi Rachwałowi, który poprowadził drużynę w ostatnich siedmiu spotkaniach minionego sezonu, łącząc tę funkcję z koordynowaniem bloku starszego w Akademii GKS, informujemy, że pozostaje on w klubie w roli koordynatora młodzieży. Jego dotychczasowa praca i zaangażowanie mają ogromne znaczenie w kwestii rozwoju młodych zawodników, którzy w przyszłości mogą zasilić pierwszą drużynę „Brunatnych”.

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________