GKS łapie oddech. Misja w Legionowie zakończona sukcesem

Lekko nie było, bo być nie mogło, ale po ostatnich niepowodzeniach wreszcie możemy krzyknąć „Mamy to!”. W wyjazdowym meczu 30. kolejki III ligi GKS Bełchatów pokonał Legionovię Legionowo 3:2, dopisując do swojego konta czternasty w sezonie komplet punktów. Bramki dające zwycięstwo zdobywali Adam Łaski, Artur Golański i Mikołaj Grzelak.

Po porażce z GKS Wikielec trener Patryk Rachwał zdecydował się na cztery rotacje w podstawowym składzie. Mecz od początku zaczęli m. in. Miłosz Nowak oraz Adam Łaski i to właśnie osiemnastolatek rozpoczął strzelanie na Stadionie Miejskim im ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie. W 12. minucie ruszył zdecydowanie do długiej centry w pole karne Artura Golańskiego, wykorzystując nieporozumienie na linii obrońca-bramkarz i pakując piłkę z najbliższej odległości do siatki. Było 1:0. Młody skrzydłowy swoją dobrą dyspozycję potwierdził również asystą. Dziewięć minut po strzeleniu pierwszego gola, „zakręcił” obrońcą przy linii bocznej i płaskim zagraniem otworzył drogę do bramki wbiegającemu Arturowi Golańskiemu. GKS prowadził 2:0, w pełni kontrolując przebieg spotkania. Legionovia próbowała zareagować i złapać „kontakt” jeszcze w pierwszej połowie. Próbował Stanisław Mitura w 24. i Konrad Zaklika w 39. minucie, lecz w obu przypadkach górą był bramkarz „Brunatnych”.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Zaledwie kilkanaście sekund po wznowieniu gry Stanisław Mitura skorzystał z podania Aleksandra Biegańskiego i skutecznym strzałem zdobył bramkę kontaktową. W 51. minucie Biegański ponownie znalazł się w centrum wydarzeń, lecz tym razem sam próbował zaskoczyć Leonida Otczenaszenko. Na nasze szczęście piłka o kilka centymetrów minęła spojenie słupka z poprzeczką. Bełchatowianie odpowiedzieli groźnym strzałem Golańskiego, a po chwili z rzutu wolnego niewiele pomylił się także Piotr Sonnenberg. W 72. minucie w polu karnym gospodarzy doszło do starcia Grzegorza Wojdygi z Łukaszem Wrońskim, które sędzia Arkadiusz Nestorowicz bez wahania zinterpretował jako faul i wskazał na „wapno”. Rzut karny na gola zamienił Mikołaj Grzelak, choć Michał Brudnicki wyczuł jego intencje. Czwartą bramkę mógł zdobyć chwilę później Golański, lecz z jego uderzeniem z rzutu wolnego poradził sobie bramkarz Legionovii. Gospodarze nie składali broni i do końca walczyli o kolejne trafienie. Ta sztuka udała się im w 84. minucie, gdy Marcel Górski z bliska „poprawił” zblokowane wcześniej uderzenie Sonnenberga. Gol kontaktowy dla miejscowych zapewnił emocje do końcowego gwizdka. W czwartej minucie doliczonego czasu gry serca miejscowych fanów zabiły szybciej, gdy przed okazją do pogrążenia ich zespołu stanął wprowadzony z ławki debiutant w szeregach „Brunatnych”, 17-letni Bartosz Kopański. Jego strzał był minimalnie niecelny. W ostatniej akcji wyrównania szukał jeszcze Górski, lecz Otczenaszenko nie dał się już zaskoczyć i po 1,5-miesięcznej przerwie GKS mógł znów świętować upragnione zwycięstwo.

Legionovia Legionowo – GKS Bełchatów 2:3 (0:2)
0-1 Adam Łaski 12 min.
0-2 Artur Golański 21 min.
1-2 Stanisław Mitura 46 min.
1-3 Mikołaj Grzelak 74 min. (rzut karny)
2-3 Marcel Górski 84 min.

Legionovia Legionowo: Michał Brudnicki – Grzegorz Wojdyga, Alec Schwartzman, Adam Waszkiewicz, Andrzej Krajewski (84. Eryk Kwiatosz) – Mateusz Szwed (70. Franciszek Fabiszewski), Konrad Zaklika, Aleksander Biegański, Piotr Basiuk (72. Marcel Górski), Piotr Sonnenberg – Stanisław Mitura.
Trener: Bartłomiej Walewski
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Grzelak, Jarosław Trzeboński, Oskar Wójcik, Szymon Sarnik – Artur Golański (90. Mariusz Holik), Miłosz Nowak (58. Klaudiusz Krasa), Łukasz Wroński – Adam Łaski (58. Patryk Skórecki), Dawid Woźniakowski (87. Mateusz Malec) – Hubert Karpiński (90. Bartosz Kopański).
Trener: Patryk Rachwał

Żółte kartki: Basiuk, Sonnenberg, Wojdyga, Arkadiusz Wysocki (kierownik drużyny), Bartłomiej Walewski (trener) – Trzeboński, Wójcik, Wroński, Sarnik, Krasa, Grzelak
Sędzia: Arkadiusz Nestorowicz (Międzyrzec Podlaski)