Zasłużone 4:0 w sparingu z WKS 1957 Wieluń

Trener Bogdan Jóźwiak wykorzystując fakt, iż jego zespół swój ligowy mecz rozgrywał w piątek, postanowił dokonać przeglądu wojska i w sobotnie przedpołudnie sprawdził dublerów w test-meczu z WKS 1957 Wieluń. Sparing zakończył się zdecydowanym zwycięstwem „Bruntanych”, którzy już po 12 minutach prowadzili z liderem sieradzkiej okręgówki 3:0.

Pierwszy kwadrans to absolutna przewaga „Brunatnych”, udokumentowana trzema golami. W 3. minucie obrona gości próbowała wybić piłkę z okolic własnego pola karnego, lecz zrobiła to na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Dawida Woźniakowskiego, który silnym strzałem przełamał ręce Szymona Wieczorka i otworzył wynik. Cztery minuty później Adam Łaski dobił uderzenie Jakuba Krawętka i zrobiło się 2:0. Autorem trzeciego trafienia był Przemysław Zdybowicz i po 12 minutach GKS prowadził 3:0. Kolejną godną odnotowania sytuacją był strzał „Zdyba” z rzutu wolnego oraz próba Szymona Sarnika, który posłał futbolówkę obok słupka. Po zmianie stron ataki biało-zielono-czarnych nie ustawały. W 48. minucie piłkę z lewego skrzydła do Mateusza Malca zaadresował Woźniakowski, a 20-letni pomocnik strzałem pod poprzeczkę zmusił do interwencji Jakuba Pawełczyka. 120 sekund później swoją okazję mieli przyjezdni. Adam Nowak próbował skorzystać ze złego zagrania Jakuba Kowalskiego, ale minimalnie chybił. W ostatnim kwadransie silnie uderzał grający drugi trener gości Kamil Wira, jednak tym razem bramkarz GKS-u spisał się bez zarzutu. Dwie ostatnie okazje w tym meczu były dziełem Malca. Sprowadzony ze Skry Częstochowa zawodnik najpierw w 80. minucie – pomimo asysty Piotra Ostrycharza i Jakuba Kozicy – zdobył czwartego gola, a chwilę później po zagraniu Wiktora Danielskiego mógł zapisać na swoje konto dublet, lecz z bliska spudłował.

GKS Bełchatów – WKS 1957 Wieluń 4:0 (3:0)
1-0 Dawid Woźniakowski 3 min.
2-0 Adam Łaski 7 min.
3-0 Przemysław Zdybowicz 12 min.
4-0 Mateusz Malec 80 min.

GKS Bełchatów: Jakub Kowalski – Jakub Krawętek, Filip Kwapiński, Mariusz Holik, Szymon Sarnik (72. Wiktor Retkiewicz) – Dawid Woźniakowski (72. Paweł Follman), Mateusz Malec, Igor Czapla (60. Damian Michalak), Artem Syreishchykov, Adam Łaski – Przemysław Zdybowicz (60. Wiktor Danielski).
WKS 1957 Wieluń: Szymon Wieczorek (46. Jakub Pawełczyk) – Tomasz Klimaszewski (70. Mikołaj Piszczałka), Jakub Zuzewicz (46. Piotr Ostrycharz), Jakub Kozica, Jakub Szaniec – Jakub Lichosik, Kacper Pilarz, Kamil Wira (60. Igor Mikołajczyk), Igor Mikołajczyk (46. Dawid Tomala), Mikołaj Piszczałka (46. Adam Nowak) – Kamil Wójcicki (70. Kamil Wira).
Trener: Szymon Lach

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.