OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Niedosyt przy S3 na pożegnanie trenera Jóźwiaka

Już przed meczem było wiadomo, że trener Bogdan Jóźwiak prowadzi GKS po raz ostatni. I choć z powodu kary za czerwoną kartkę robił to z wysokości trybuny honorowej, jego podopieczni dokładali wszelkich starań, by tę współpracę zakończyć zwycięstwem. Niestety sztuka ta im się nie udała i to goście wyjeżdżali z Bełchatowa w lepszych nastrojach.

Jako pierwszy bramkarza Victorii w 4. minucie zatrudnił Patryk Skórecki, korzystając z dogrania Huberta Karpińskiego. W kolejnej akcji piekielnie mocny strzał oddał Artur Golański, ale skuteczną interwencją wykazał się Jan Jankiewicz. Tuż po upływie półgodziny gry „Golo” ponownie stanął przed szansą na otwarcie wyniku, bijąc tym razem rzut wolny. Bramkarz gości nie bez problemów sparował piłkę na słupek, ratując swój zespół przed najgorszym. Chwilę przed przerwą dwie okazje miał jeszcze Bartłomiej Bartosiak. Najpierw w 43. minucie ze stojącej piłki trafił w boczną siatkę, natomiast 120 sekund później z bliskiej odległości minimalnie chybił. W związku z tym obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku bezbramkowym.

Po zmianie stron w dalszym ciągu atakowali bełchatowianie. W 53. minucie GKS szybką wymianę podań na małej przestrzeni przekuł w celną, choć zbyt lekką próbę Łukasza Wrońskiego. Konsekwentne ataki „Brunatnych” przyniosły wreszcie efekt w 59. minucie. Po dośrodkowaniu Mateusza Szymorka, najlepiej w polu karnym odnalazł się Skórecki i jego precyzyjne uderzenie głową znalazło drogę do siatki. Wówczas cała drużyna podbiegła pod trybunę honorową, dedykując tę bramkę zasiadającemu na niej trenerowi Jóźwiakowi. Goście z Sulejówka nie podłamali się stratą i osiem minut później wyrównali stan rywalizacji. Maciej Wilanowski po zagraniu Juliana Świątka wbiegł odważnie w pole karne i precyzyjnym strzałem od słupka zaskoczył Leonida Otczenaszenko. Dążenia GKS-u do zwycięstwa i zgarnięcia kompletu punktów niestety nie zostały nagrodzone. Przed ostatnią szansą stanął w 89. minucie Bartosiak, lecz z jego strzałem poradził sobie osiemnastoletni bramkarz rywali. Summa summarum, w pożegnalnym meczu pod wodzą trenera Bogdana Jóźwiaka, „Brunatni” musieli zadowolić się remisem.

GKS Bełchatów – Victoria Sulejówek 1:1 (0:0)
1-0 Patryk Skórecki 59 min.
1-1 Maciej Wilanowski 67 min.

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mikołaj Grzelak – Bartłomiej Bartosiak, Artur Golański, Patryk Skórecki (86. Dawid Woźniakowski), Klaudiusz Krasa, Łukasz Wroński – Hubert Karpiński.
Trener: Bogdan Jóźwiak / Adrian Teodorczyk
Victoria Sulejówek: Jan Jankiewicz – Stanisław Ławcewicz-Musialik, Sebastian Pindor, Rafał Dębski – Patryk Wielgosz, Maciej Wilanowski, Kamil Wróbel, Joachim Majchrzak (85. Bartłomiej Szulim), Damian Bednarek (82. Krzysztof Kokowski), Jan Dźwigała (70. Konrad Gasiul) – Julian Świątek.
Trener: Łukasz Ryczkowski

Żółte kartki: Dźwigała, Majchrzak
Sędzia: Maciej Kuropatwa (Ruda Śląska)
Widzów: 1000

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________