Harmonogram pracy przed meczem z Unią

We wtorek o godzinie 15:00 kadra GKS-u zainaugurowała kolejny tydzień pracy. Jego kulminacyjnym punktem będzie piątkowy mecz wyjazdowy z Unią Skierniewice, a zwieńczeniem sobotni sparing z WKS 1957 Wieluń.

Po ostatnim zwycięstwie nad Pilicą Białobrzegi i dwudniowej świątecznej przerwie, podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozpoczęli przygotowania do otwierającego 24. kolejkę III ligi (gr. I) spotkania z Unią Skierniewice. Na treningu oprócz powracającego po kilkudniowej przerwie spowodowanej przeziębieniem Dawida Woźniakowskiego, pojawiło się ponownie dwóch młodzieżowców z Akademii GKS: Adam Łaski i Filip Kwapiński. Niestety z gry do końca sezonu (najprawdopodobniej) wykluczony będzie Serhij Napolov, który sześć minut po tym, jak pojawił się na placu gry w sobotnim meczu z Pilicą, w wyniku starcia z rywalem doznał urazu więzozrostu barkowo-obojczykowego, polegającego na uszkodzeniu połączenia pomiędzy obojczykiem a łopatką. 28-letniego pomocnika czeka teraz zabieg chirurgiczny, a następnie rehabilitacja.

W środę i czwartek drużyna odbędzie jednostki treningowe o godzinie 11:00. W piątek, czyli w dniu meczu „Brunatni” spotkają się na zbiórce o godzinie 15:15 i po odprawie wyjadą do oddalonych o około 115 km Skierniewic na mecz z piątą w tabeli Unią. Początek spotkania na zmodernizowanym Stadionie Miejskim przy ul. Pomologicznej 8 o godzinie 19:00.

Z kolei na sobotę sztab szkoleniowy zaplanował trening regeneracyjny dla zawodników, którzy zagrają w Skierniewicach o godz. 10:00, a o 11:00 test-mecz z liderem sieradzkiej klasy okręgowej WKS 1957 Wieluń dla dublerów. Lokalizacja sparingu – boisko nr 2 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.