OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Bezbramkowy remis w starciu z liderem

Zapowiadany jako hit 25. kolejki pojedynek pomiędzy GKS Bełchatów a Pogonią Grodzisk Maz. nieco rozczarował. Mecz, choć pełen walki z obu stron, bramek nie przyniósł, a klarownych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Najlepszą miał w samej końcówce Mateusz Malec, lecz trafił w poprzeczkę. Po tym wyniku status quo na szczycie tabeli został zachowany, a takie rozstrzygnięcie cieszyć może wyłącznie naszych rywali…

W pierwszym kwadransie kibice zgromadzeni na S3 zobaczyli po dwie dobre okazje z obu stron. Najpierw Łukasz Wroński po wcześniejszym podaniu od Mateusza Szymorka „nieczystym” uderzeniem posłał piłkę obok słupka, a w odpowiedzi Oleksiy Zinkevych wymijając Mikołaja Grzelaka oddał strzał, który zablokował Oskar Wójcik. Premierowa interwencja golkipera miała miejsce w 21. minucie. Jakub Apolinarski prostopadłym zagraniem „uruchomił” ukraińskiego kolegę z drużyny, lecz jego próbę z bliskiej odległości bez problemu zatrzymał Leonid Otczenaszenko. Chwilę później niezwykle aktywny tego dnia Zinkevych zdecydował się na przewrotkę, którą również wyłapał bramkarz GKS-u. Bełchatowianie obronę Pogoni postraszyli pięć minut przed przerwą. Przemysław Zdybowicz pomimo obecności dwójki rywali, zszedł z piłką do środka i płasko uderzył, lecz i tym razem stojącego na linii Dmytro Sydorenki nie zatrudnił.

Po zmianie stron oba zespoły szukały drogi do bramki, jednak klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. W 55. minucie futbolówkę nad poprzeczką głową przeniósł Aleksander Gajgier, a najgoręcej zrobiło się pod koniec spotkania. Najpierw w wybornej sytuacji znalazł się Damian Winiarski, który uwalniając się z krycia, chybił. Piłkę meczową. w 87. minucie mieli „Brunatni”. Po dośrodkowaniu z lewego narożnika, zamieszanie w polu karnym Pogoni próbował wykorzystać wprowadzony z ławki Mateusz Malec, który nie zastanawiając się ani chwili uderzył z powietrza, lecz jedynie „ostemplował” poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

GKS Bełchatów – Pogoń Grodzisk Maz. 0:0

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Grzelak, Oskar Wójcik, Mariusz Holik, Szymon Sarnik – Mateusz Szymorek, Artur Golański (83. Mateusz Malec), Hubert Karpiński (62. Bartłomiej Bartosiak), Klaudiusz Krasa, Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz (83. Dawid Woźniakowski).
Trener: Bogdan Jóźwiak
Pogoń Grodzisk Maz.: Dmytro Sydorenko – Grzegorz Skowroński, Aleksander Gajgier, Kacper Łoś – Nikodem Niski, Kacper Sommerfeld, Matheus Dias (68. Damian Winiarski), Jakub Apolinarski, Damian Jaroń (89. Mateusz Mazur) – Kamil Odolak (76. Dominik Gedek), Oleksiy Zinkevych (68. Dawid Dzięgielewski).
Trener: Marcin Sasal

Żółte kartki: Holik – Dias
Czerwona kartka: Bogdan Jóźwiak (trener) (88 min.)
Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)
Widzów: 1471

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________