Na taki mecz czekaliśmy! GKS wygrywa ze Świtem

Od początku w grze „Brunatnych” widać było ogromną determinację i chęć zwycięstwa za wszelką cenę. W ramach meczu 22. kolejki, biało-zielono-czarni stanęli w szranki z ekipą Świtu Nowy Dwór Maz. i batalię tę wygrali (2:0), inkasując pierwszy tej wiosny komplet punktów. Wyjazdowy tryumf zapewniły im trafienia Patryka Skóreckiego i Huberta Karpińskiego.

Pierwszą groźną akcję wypracowali sobie podopieczni Bogdana Jóźwiaka. W 3. minucie Łukasz Wroński odebrał piłkę Bartoszowi Mikołajczykowi i wdarł się w pole karne miejscowych, lecz lekkim strzałem nie był w stanie zaskoczyć Maksymiliana Ciołka. Intensywny napór „Brunatnych” od początku meczu został nagrodzony w 7. minucie. Wroński podaniem w pole karne wypatrzył Patryka Skóreckiego, który idealną podcinką otworzył wynik spotkania. Pomimo objęcia prowadzenia ataki GKS-u nie ustawały, a raz po raz dawał o sobie znać Artur Golański – wracający do składu po absencji kartkowej. Najpierw w 12. minucie strzałem z dystansu sprawdził czujność bramkarza, a po chwili uderzeniem głową posłał futbolówkę tuż obok słupka. Kolejna akcja biało-zielono-czarnych po raz drugi przyniosła im powodzenie. Tym razem w rolę podającego wcielił się autor pierwszej bramki, a wrzutkę w „szesnastkę” wykorzystał Hubert Karpiński, głową pakując piłkę do siatki. Od 22. minuty było już 2:0! Oszołomieni takim obrotem sprawy gospodarze tylko raz w tej części gry poważnie zagrozili bramce Leonida Otczenaszenko. W 24. minucie Kacper Bojańczyk uderzeniem z pola karnego trafił w słupek. Na około dziesięć minut przed przerwą przypomniał o sobie Golański, ale jego silny strzał wyniku nie zmienił.

W drugą część spotkania lepiej weszli nowodworzanie. W 57. minucie Jacek Tkaczyk dośrodkował z lewej strony wprost na stopę Kamila Wiśniewskiego, który strzałem z powietrza z bliskiej odległości „ostemplował” poprzeczkę naszej bramki. Dokładnie po dziesięciu minutach Tkaczyk pokusił się o kolejną próbę, ale czujności na linii nie stracił „Leon”. Na około kwadrans przed końcowym gwizdkiem giekaesiacy znów doszli do głosu, a okazje na podwyższenie wyniku mieli Wroński oraz Szymon Sarnik. W końcówce Świt walczył o choćby gola kontaktowego, lecz defensywa „Brunatnych” skutecznie rozbijała te ataki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u i pierwszym w tym roku kompletem punktów.

Świt Nowy Dwór Maz. – GKS Bełchatów 0:2 (0:2)
0-1 Patryk Skórecki 7 min.
0-2 Hubert Karpiński 22 min.

Świt Nowy Dwór Maz.: Maksymilian Ciołek – Jacek Tkaczyk, Mateusz Broda, Bartosz Michalik, Maciej Jaroszewski (66. Marcel Niesłuchowski) – Kacper Bojańczyk, Bartosz Mikołajczyk, Kyrylo Knysh (84. Radosław Kamiński), Kamil Wiśniewski, Patryk Kamiński – Hubert Michalik (46. Jan Nawotczyński).
Trener: Patryk Drewnowski
GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Oskar Wójcik, Mikołaj Grzelak – Bartłomiej Bartosiak (85. Serhij Napolov), Artur Golański (90. Miłosz Nowak), Patryk Skórecki (63. Szymon Sarnik), Klaudiusz Krasa, Łukasz Wroński – Hubert Karpiński (90. Mateusz Malec).

Żółte kartki: H. Michalik, Knysh – Skórecki
Sędzia: Łukasz Buda (Gdańsk)