OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Leonid Otczenaszenko w jedenastce kolejki „Piłki Nożnej”

Świetna postawa „Leona” w meczu z Bronią Radom, inaugurującym rundę wiosenną III ligi została dostrzeżona przez dziennikarzy tygodnika „Piłka Nożna”, którzy wyróżnili naszego bramkarza nominacją do najlepszej jedenastki 19. kolejki. Gratulujemy!

Nie pierwsze to wyróżnienie dla 25-latka w tym sezonie. Jesienią dobre recenzje i nominacje w podobnym zestawieniu zbierał po meczach z GKS Wikielec oraz Olimpią Zambrów. Wówczas wyróżniony był przez serwis uSports. W sobotnim, zremisowanym 1:1 meczu z Bronią przynajmniej trzykrotnie ratował swój zespół ze sporych opresji, m.in. w 41. i 53. minucie po strzałach Piotra Owczarka oraz w 60. minucie po uderzeniu Hameda Juniora Timité.

– Cieszę się, że udało mi się pomóc zespołowi. Po to tam jestem, żeby coś obronić. Szkoda tej straconej bramki, bo zabrakło niewiele, abym i ten strzał obronił. (…) Szkoda, że nie udało się wygrać, bo szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy ku temu niezłe sytuacje. – powiedział na gorąco po ostatnim gwizdku bramkarz „Brunatnych”.

W sumie w trwającym sezonie aż ośmiu giekaesiaków trafiało do najlepszych jedenastek kolejki. Oprócz Leonida rzecz jasna, byli to Bartłomiej Bartosiak, Artur Golański, Mariusz Holik, Serhij Napolov, Mateusz Szymorek, Łukasz Wroński i Przemysław Zdybowicz.

Jedenastka 19. kolejki III ligi (gr. I) według „Piłki Nożnej”:

Leonid Otczenaszenko (GKS Bełchatów) – Mateusz Jajkowski (GKS Wikielec), Ivan Hurenko (Mławianka Mława), Patryk Czerech (Jagiellonia II Białystok) – Damian Wojdakowski (Jagiellonia II Białystok), Qëndrim Zyba (Legia II Warszawa), Rafał Maćkowski (ŁKS 1926 Łomża), Jakub Romanowicz (Olimpia Zambrów) – Dawid Kalisz (GKS Wikielec), Maciej Rosołek (Legia II Warszawa), Cyprian Pchełka (Legia II Warszawa).

Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________