OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Jubileuszowe występy Mateusza Szymorka i Artura Golańskiego

Przed meczem z Bronią Radom w ręce kapitana „Brunatnych”, Mateusza Szymorka oraz pomocnika Artura Golańskiego trafiły pamiątkowe koszulki z okazji rozegrania kolejno dwustu oraz stu oficjalnych spotkań w barwach GKS-u Bełchatów. Gratulujemy!

Jubileuszowe występy obu zawodników miały miejsce podczas ostatniego aktu rundy jesiennej, czyli wyjazdowego starcia z Pelikanem Łowicz, dlatego uhonorowanie obu jubilatów nastąpiło dopiero teraz, podczas inauguracyjnego meczu domowego z Bronią. Pamiątkowe koszulki wręczył Prezes klubu, pan Szymon Serwa.

Mateusz Szymorek 200. oficjalnych meczów uzbierał na przestrzeni dziesięciu sezonów, a na tę imponującą liczbę złożyły się: 3 mecze w Ekstraklasie, 70 w I lidze, 67 w II lidze, 18 w III lidze, 36 w IV lidze oraz 6 w Pucharze Polski. W swoim dorobku ma dodatkowo siedem strzelonych goli, a ósmego dołożył w sobotę. Debiutował 4 sierpnia 2013 roku w meczu 2. kolejki I ligi, kiedy GKS gościł przy S3 Okocimskiego Brzesko (1:1). Zmienił na placu gry… Łukasza Wrońskiego!

Artur Golański, który z przerwami na grę w Chojniczance Chojnice i Sokole Aleksandrów Łódzki występuje przy S3 od wiosny 2019 roku, setkę spotkań uzbierał w trakcie: 22 występów w I lidze, 25 w II lidze, 17 w III lidze, 35 w IV lidze oraz 1 w Pucharze Polski. 26 razy trafiał do siatki rywali (2 gole w I lidze, 4 w II lidze, 2 w III lidze i 18 w IV lidze). Zadebiutował 17 marca 2019 roku w wyjazdowym meczu 24. kolejki II ligi przeciwko Olimpii Grudziądz (0:1), zastępując w końcówce Bartosza Biela.

Obu piłkarzom serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie kolejnych jubileuszy!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________