OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Sześć goli i efektowne zwycięstwo GKS-u

Latem, kiedy obie drużyny podczas przedsezonowych przygotowań mierzyły się w Radoszycach, górą był Star. W meczu zimowym, rozgrywanym w Starachowicach pojedynek dwóch trzecioligowców zakończył się efektownym zwycięstwem GKS-u, dla którego była to premierowa wygrana w 2024 roku.

Pierwsze celne uderzenie w tym meczu miało miejsce w 13. minucie. Szczęścia z dystansu poszukał pomocnik miejscowych, Włodzimierz Puton, ale nie zaskoczył stojącego w bramce „Brunatnych” Jakuba Kowalskiego. Błyskawicznie – bo już w kolejnej akcji – odpowiedzieli giekaesiacy. Agresywny doskok Artura Golańskiego zapoczątkował atak, podczas którego piłka chodziła jak po sznurku: Bartosiak – Napolov – Wroński, a finalnie uderzona przez tego ostatniego znalazła się w siatce. Podwyższenie prowadzenia mogło nastąpić pięć minut później, gdy po dośrodkowaniu Golańskiego fantastycznie do woleja złożył się Mateusz Szymorek, lecz Star przed stratą gola uratowała interwencja Oskara Natorskiego. Bardzo aktywny „Golo” też mógł wpisać się na listę strzelców, jednak piłka posłana przez niego z rzutu wolnego padła łupem bramkarza. Po wyraźnym okresie dominacji podopiecznych Bogdana Jóźwiaka, do głosu doszli rywale. W 24. minucie w pole karne wdarł się Szymon Stanisławski i uderzeniem po ziemi doprowadził do remisu. Ostatni akord pierwszej połowy należał do giekaesiaków. W doliczonym czasie gry centrę z rzutu rożnego Bartłomieja Bartosiaka celnym uderzeniem na bramkę zamienił Mariusz Holik, dając prowadzenie swojej drużynie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Tadeusza Krawca. W 55. minucie celny strzał oddał Jakub Cukrowski, a dziesięć minut później ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym przez Szymorka. Arbiter podyktował „jedenastkę” dla miejscowych, którą wykorzystał Dawid Kośmider. Stracona bramka podziałała na giekaesiaków bardzo motywująco i w przeciągu czterech minut zdobyli aż trzy gole! W 72. minucie Szymorek świetnym podaniem „obsłużył” Patryka Skóreckiego, 60 sekund później po akcji kombinacyjnej Serhija Napolova i „Skóry”, ten drugi ustrzelił dublet, a na początku ostatniego kwadransa, autor dwóch poprzednich trafień wcielił się w rolę podającego i Tomasza Mazura pokonał Napolov. Swoją szansę miał również Miłosz Nowak, lecz uderzając z dystansu jedynie obił poprzeczkę. Gospodarze starali się zmniejszyć rozmiary porażki. W 81. minucie w pole karne GKS-u z piłką wbiegł Oleksiy Maydanevych, jednak jego strzał okazał się niecelny. Ostatnie słowo należało do naszej drużyny, a konkretnie do Przemysława Zdybowicza. Napastnik „Brunatnych” w 87. minucie uderzeniem lewą nogą z linii szesnastego metra ustalił rezultat spotkania na 6:2.

Star Starachowice GKS Bełchatów 2:6 (1:2)
2-6 Przemysław Zdybowicz 87 min.

Star Starachowice (1. połowa): Oskar Natorski – Mateusz Nowak, Mateusz Jagiełło, Jakub Cukrowski, Oleksiy Maydanevych – Maciej Styczyński, Kacper Ambrozik, Sławomir Duda, Włodzimierz Puton, Piotr Stefański – Szymon Stanisławski.
Star Starachowice (2. połowa): Oskar Natorski (60. Tomasz Mazur) – Oleksiy Maydanevych, Sławomir Duda, Mateusz Jagiełło, Mateusz Nowak (60. zawodnik testowany) – Maciej Styczyński (60. Mateusz Jeziorski), Kacper Ambrozik, Włodzimierz Puton (60. Igor Zając), Dawid Kośmider, Jakub Cukrowski – Szymon Stanisławski (60. Przemysław Śliwiński).
Trener: Tadeusz Krawiec
GKS Bełchatów (I połowa): Jakub Kowalski – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Mikołaj Grzelak – Bartłomiej Bartosiak, Klaudiusz Krasa, Łukasz Wroński, Artur Golański, Serhij Napolov – Hubert Karpiński.
GKS Bełchatów (II połowa): Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Jakub Szczepaniak, Oskar Wójcik, Szymon Sarnik – Dawid Woźniakowski, Miłosz Nowak, Patryk Skórecki, Mateusz Malec, Łukasz Wroński (65. Serhij Napolov) – Przemysław Zdybowicz.
Trener: Bogdan Jóźwiak

Żółta kartka: Artur Golański

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.