OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Oskar Wójcik dołącza do „Brunatnych”

Nowym zawodnikiem GKS-u Bełchatów został Oskar Wójcik, który na zasadzie wypożyczenia z Cracovii zasilił szeregi formacji defensywnej „Brunatnych”. Dwudziestolatek występował będzie przy S3 do końca bieżącego sezonu.

Urodzony 21 lipca 2003 roku w Brzesku Oskar Wójcik jest wychowankiem Rylovii Rylowa, skąd w wieku 11 lat trafił do Tarnovii Tarnów. Po trzech latach spędzonych w Tarnovii i dobrej postawie został dostrzeżony przez ekstraklasową Cracovię, z którą związał się w 2017 roku. Przez trzy lata występował z drużynach młodzieżowych „Pasów” na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, będąc nawet kapitanem zespołu. Dwukrotnie brał udział w zagranicznych zgrupowaniach pierwszej drużyny Cracovii w Austrii i Turcji, a w tegorocznym meczu noworocznym „Pasów”, tworzył duet stoperów z Kamilem Glikiem.

Mierzący 191 cm wzrostu obrońca ma już za sobą pierwsze boiskowe przetarcie w naszej drużynie, notując 45 minut w wygranym 6:2 sparingu ze Starem Starachowice oraz 61 minut w zakończonym remisem 1:1 test-meczu ze Skrą Częstochowa, w trakcie którego zanotował asystę przy bramce dla GKS-u.

Oskar, witamy przy S3 i życzymy powodzenia!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________