OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Kamil Jasiński wypożyczony z GKS

19-letni obrońca GKS-u Bełchatów, Kamil Jasiński drugą część sezonu spędzi na wypożyczeniu w trzecioligowym LZS Starowice Dolne. Życzymy powodzenia!

Kamil Jasiński jest zawodnikiem naszego klubu od sierpnia 2023 roku, kiedy wrócił do Bełchatowa po występach w trzecioligowym KP Starogard Gdański. Pierwsze tygodnie były dla młodego defensora dość pechowe, ponieważ zmagał się z kontuzją. Jesienią zdążył zadebiutować w GKS dopiero 27 września w meczu IV rundy okręgowego Pucharu Polski z rezerwami Lechii Tomaszów Maz., wygranym przez „Brunatnych” 2:0. Jak się później okazało, był to jedyny oficjalny występ dziewiętnastolatka w zespole trenera Jóźwiaka w bieżących rozgrywkach. W trakcie okresu przygotowawczego zagrał w sparingach z Wisłą Płock, Górnikiem Łęczna, MKS Kluczbork i Skrą Częstochowa. Jesienią częściej mogliśmy go oglądać w spotkaniach drużyny rezerw, w której zanotował sześć występów, dlatego też dostał zgodę na zmianę klubu na zasadzie transferu czasowego.

Wiosną „Jasina” powalczy w barwach LZS Starowice Dolne o utrzymanie w trzeciej grupie III ligi, bowiem klub z województwa opolskiego po rundzie jesiennej zajmuje 17. pozycję w tabeli, tracąc siedem punktów do bezpiecznej lokaty, a wyprzedzając w stawce jedynie rezerwy Rakowa Częstochowa. Co ciekawe, Kamil w nowej drużynie spotka się z byłymi giekaesiakami, Leszkiem Nowosielskim i Adamem Stelą.

Warto dodać, że kontrakt dziewiętnastolatka z naszym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, dlatego po sezonie środkowy obrońca wróci na Sportową 3.

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________