Wpadka 1:2 w deszczowej potyczce z MKS Kluczbork

Choć sobotnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem, okazało się cenną jednostką treningową. Niestety GKS przegrał 1:2, choć jako pierwszy objął prowadzenie po trafieniu Huberta Karpińskiego.

Mecz od samego początku toczony był przy silnym wietrze i opadach deszczu, co utrudniało grę obu zespołom. Jako pierwsi lepiej do trudnych warunków dostosowali się giekaesiacy, którzy w 11. minucie mieli pierwszą okazją do otwarcia wyniku. Z lewego skrzydła zagrywał Łukasz Wroński, a do wybitej przez jednego z obrońców piłki dopadł Serhij Napolov. Z jego uderzeniem poradził sobie jednak Dariusz Szczerbal. Chwilę później z odpowiedzią ruszyli przyjezdni. Współpracę między sobą nawiązali Nataniel Szota i Bartosz Włodarczyk, lecz strzał tego ostatniego minął bramkę GKS-u. W 25. minucie „Brunatni” objęli prowadzenie. Piłkę z prawego narożnika boiska zagrał Szymon Sarnik, a Hubert Karpiński po jej przyjęciu w polu karnym i zejściu do środka, uderzeniem z lewej nogi trafił na 1:0. W 33. minucie ten sam zawodnik po prostopadłym podaniu Jarosława Trzebońskiego mógł podwyższyć wynik, lecz przegrał pojedynek „jeden na jeden” z bramkarzem gości. Chwilę później po centrze spod chorągiewki piłkę do siatki skierował Kamil Jasiński, jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Wraz z końcem pierwszej części gry, do głosu coraz częściej zaczynali dochodzić rywale. Pierwsze ostrzeżenie „wysłał” doświadczony Patryk Tuszyński, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieznacznie się pomylił. Kolejna akcja przyniosła gościom wyrównanie. W 39. minucie piłkę z lewej strony zacentrował Szota, a akcję uderzeniem głową wykończył z bliskiej odległości Filip Wienczek, wyskakując zza pleców Mateusza Szymorka. Pierwszą odsłonę zakończył celny strzał z rzutu wolnego Artura Golańskiego, z którym nie bez problemów poradził sobie Szczerbal.

W przerwie nastąpiły zmiany personalne w obu ekipach. W barwach GKS-u na prawej obronie obserwowaliśmy testowanego wychowanka „Brunatnych”, broniącego ostatnio barw Wisły Puławy, Oskara Przywarę. Właśnie po jego wybiciu w 56. minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się obcokrajowiec testowany w drużynie z Kluczborka, lecz czujnością w bramce wykazał się Jakub Kowalski. Cztery minuty później po krótko rozegranym rzucie wolnym, Patryk Skórecki o mały włos nie zaskoczył Szczerbala, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką. W kolejnych fragmentach gra toczyła się głównie w środkowej strefie, a oba zespoły miały spore trudności z wykreowaniem dogodnych sytuacji strzeleckich. Jedyną okazją do zaskoczenia rywala były kontrataki i po jednym z nich, MKS Kluczbork dość nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie. W 72. minucie żaden z „Brunatnych” nie był w stanie przerwać napędzającej się akcji, którą dośrodkowaniem zakończył Dominik Lewandowski, a kropkę nad „i” postawił Dawid Rachel, uprzedzając próbującego mu przeszkodzić Jakuba Szczepaniaka. Bełchatowianie nie zamierzali pogodzić się z porażką. Niedługo po stracie bramki bliski wyrównania był Bartłomiej Bartosiak, jednak trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi tylko dobra interwencja naszego bramkarza z 74. minuty zapobiegła utracie trzeciej bramki po strzale Lewandowskiego. Na tym emocje w tym spotkaniu się zakończyły i to rywale cieszyli się ze zwycięstwa.

GKS Bełchatów – MKS Kluczbork 1:2 (1:1)
1-0 Hubert Karpiński 25 min.
1-1 Filip Wienczek 39 min.
1-2 Dawid Rachel 72 min.

GKS Bełchatów (I połowa): Leonid Otczenaszenko – Mateusz Szymorek, Kamil Jasiński, Jarosław Trzeboński, Szymon Sarnik – Serhij Napolov, Artur Golański, Mateusz Malec, Klaudiusz Krasa, Łukasz Wroński – Hubert Karpiński.
GKS Bełchatów (II połowa): Jakub Kowalski – Mikołaj Grzelak, Jakub Szczepaniak, Mariusz Holik, Oskar Przywara – Bartłomiej Bartosiak, Miłosz Nowak, Patryk Skórecki, Mateusz Malec (80. Artem Syreishchykov), Dawid Woźniakowski – Przemysław Zdybowicz.
MKS Kluczbork (I połowa): Dariusz Szczerbal – Nataniel Szota, Michał Maj, Mateusz Lechowicz, Kacper Paszkowski – Filip Wienczek, Neison Antunes Pereira, Michał Płonka, Bartosz Włodarczyk – Patryk Tuszyński, Krzysztof Napora.
MKS Kluczbork (II połowa): Dariusz Szczerbal (65. Miłosz Jaskuła) – Michał Maj, Jakub Trojanowski, Mateusz Lechowicz – Maksymilian Nowak, Zawodnik testowany, Patryk Wiszniowski, Zawodnik testowany, Dominik Lewandowski – Dawid Rachel, Marko Zawada.
Trener: Łukasz Ganowicz

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.