OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Mateusz Malec nowym piłkarzem GKS-u Bełchatów

Z przyjemnością możemy ogłosić, że pierwszym wzmocnieniem drużyny w zimowym oknie transferowym jest ofensywny pomocnik Mateusz Malec. 20-latek związał się z naszym klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok. 

Urodzony 17 kwietnia 2003 roku w Łodzi zawodnik piłkarską przygodę rozpoczynał w Akademii Widzewa Łódź, skąd w lutym 2022 roku przeniósł się do pierwszoligowej wówczas Skry Częstochowa. W jej barwach zadebiutował na zapleczu Ekstraklasy. Kolejnym przystankiem młodego pomocnika była Jagiellonia II Białystok, do której przeniósł się na zasadzie wypożyczenia w lutym 2023 roku. W barwach trzecioligowych rezerw „Jagi” zanotował 14 spotkań, w czasie których czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Latem powrócił do klubu spod Jasnej Góry i w rundzie jesiennej II ligi rozegrał cztery mecze, notując asystę. Z końcem grudnia nie przedłużył wygasającego kontraktu ze Skrą i stał się wolnym zawodnikiem.

Przychodzę tutaj i liczę, że pomogę chłopakom i wspólnie zrobimy ten awans. – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu nowy zawodnik „Brunatnych”. Mierzący 181 cm wzrostu pomocnik w GKS występował będzie z numerem 23 na koszulce.

Witamy w Bełchatowie i życzymy udanych występów wiosną!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________