OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Igor Czapla podpisał profesjonalny kontrakt

Szesnastoletni Igor Czapla, występujący na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika, podpisał z naszym klubem trzyletnią umowę, dołączając tym samym do seniorskiej kadry GKS-u Bełchatów.

Igor Czapla przyszedł na świat 9 stycznia 2008 roku w Tomaszowie Mazowieckim, a swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w miejscowych klubach: Lechii i Mazovii. Kolejnym krokiem były przenosiny do Akademii Widzewa Łódź, skąd trafił pod Jasną Górę, czyli do Akademii mistrza Polski – Rakowa. Do Bełchatowa został ściągnięty w lutym 2023 roku. Jesienią grał głównie w drużynie GKS U-17, która występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów (zanotował 12 meczów i strzelił 2 gole), natomiast podczas zimowego okresu przygotowawczego został włączony przez sztab szkoleniowy „Brunatnych” do kadry trzecioligowego zespołu. Igor ma już za sobą debiut w spotkaniu sparingowym pierwszej drużyny (przeciwko Górnikowi Łęczna) oraz dwa test-mecze w zespole rezerw (z Wartą Działoszyn oraz Włókniarzem Zelów).

Jak podkreślają jego dotychczasowi trenerzy z Akademii GKS, Igor dysponuje dobrym przeglądem pola gry oraz umiejętnością swobodnego operowania piłki zarówno prawą, jak i lewą nogą. Jesienią mierzący 178 cm wzrostu zawodnik miał okazję występować w jednej drużynie z innym młodzieżowcem, będącym częścią szerokiej kadry GKS-u, bramkarzem Hubertem Gabrysiakiem.

Moim pierwszym celem będzie oczywiście debiut w spotkaniu ligowym, choć zdaję sobie sprawę, że najpierw muszę wywalczyć miejsce w kadrze meczowej. W dłuższej perspektywie będę pracował na to, aby zasłużyć na regularną grę oraz powołanie do reprezentacji U-16. – powiedział po podpisaniu kontraktu Igor Czapla. – Wiele rad i cennych podpowiedzi dostaję od doświadczonych zawodników, takich jak Łukasz Wroński, Patryk Skórecki, Bartłomiej Bartosiak czy Mikołaj Grzelak, z którym de facto miałem okazję współpracować w ubiegłym roku, kiedy jeszcze występowałem w drużynie U-16, a trener Grzelak był członkiem sztabu szkoleniowego. – zdradził młody giekaesiak.

Igor, gratulujemy i życzymy szybkiego debiutu w oficjalnym meczu GKS-u!

Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________