OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Plan zimowych sparingów

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej III ligi, biało-zielono-czarni rozegrają dziewięć meczów kontrolnych. Wśród sparingpartnerów, którzy przetestują formę podopiecznych Bogdana Jóźwiaka znalazł się m.in. pierwszoligowy Znicz Pruszków oraz trzech drugoligowców.

Zanim jednak giekaesiacy rozpoczną okres przygotowawczy, w piątek (8 grudnia) o godzinie 19:00 na boisku MCS ze sztuczną nawierzchnią, wyznaczona grupa zawodników rozpocznie test-mecz z czwartoligową Łysicą Bodzentyn. Spotkanie to będzie okazją do bliższego przyjrzenia się wychowankom Akademii GKS, którzy stanowić będą największą grupę zawodników w tym meczu. Trener Bogdan Jóźwiak zaprosił do gry dwóch bramkarzy (Jarosława Nowaka i Mateusza Pasiecznika), dwóch obrońców (Filipa Kwapińskiego i Jonasza Wiewiórowskiego), czterech pomocników (Mikołaja Błaszczyka, Adama Łaskiego, Artioma Syreishchykova i Piotra Więcławika) oraz dwóch napastników (Igora Czaplę i Bartosza Pietruszkę). Z szerokiej kadry pierwszego zespołu zagrają jedynie Kamil Jasiński, Damian Michalak i Marcel Sadziński. Dodatkowo skład GKS-u uzupełni pięciu testowanych.

Przerwa świąteczno-noworoczna potrwa do 8 stycznia. Zanim „Brunatni” przystąpią do pierwszego w Nowym Roku zimowego sparingu, czekać ich będą szczegółowe badania, testy szybkościowe oraz wydolnościowe. Po ponad dwutygodniowym okresie wprowadzającym, GKS rozpocznie serię gier kontrolnych.

PLAN SPARINGÓW:

  • 20.01 (sobota) – Znicz Pruszków (wyjazd)
  • 24.01 (środa) – GKS Jastrzębie (w)
  • 27.01 (sobota) – MKS Kluczbork (dom)
  • 03.02 (sobota) – Star Starachowice (d)
  • 07.02 (środa) – GKS Pniówek Pawłowice Śląskie (d)
  • 10.02 (sobota) – Skra Częstochowa (w)
  • 17.02 (sobota) – ŁKS II Łódź (w)
  • 24.02 (sobota) – Widzew II Łódź (d)
  • 24.02 (sobota) – Warta Działoszyn (d)

* godziny rozpoczęcia sparingów w trakcie ustalania.

Na ligowe boisko „Brunatni” wybiegną w pierwszy weekend marca, by w ramach 19. kolejki III ligi zmierzyć się w Bełchatowie z Bronią Radom.

Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________