OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Mikołaj Bociek kończy przygodę z GKS

Wychowanek GKS-u Bełchatów, który w seniorskiej drużynie spędził łącznie niemal sześć sezonów, dokładając niemałą cegiełkę do awansu na szczebel trzecioligowy, opuszcza Sportową 3!

Mikołaj swoją przygodę przy Sportowej 3 rozpoczynał jako trampkarz, pnąc się po kolejnych szczeblach piłki młodzieżowej. Do szerokiej kadry drużyny seniorów dołączył w drugiej połowie sezonu 2015/16, choć na oficjalny debiut musiał poczekać do wiosny 2017 roku. Wówczas 5 marca w meczu 20. kolejki II ligi, rozegrał 90 minut w wygranym (1:0) wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Z kolei swoją premierową bramkę dla „Brunatnych” zdobył 22 kwietnia 2023 roku w Niewiadowie, podczas starcia ze Stalą (7:1). Łącznie w koszulce GKS-u rozegrał 87 oficjalnych spotkań (44 w II lidze, 27 w IV lidze, 11 w III lidze oraz 5 w rozgrywkach Pucharu Polski), w których zdobył dwa gole, dopisując do dorobku tyleż samo asyst.

Głównym powodem rozstania był brak sposobności pogodzenia obowiązków zawodowych z grą w piłkę, bowiem Mikołaj od momentu powrotu na S3 (latem 2022 roku), umiejętnie łączył ze sobą oba zajęcia. Od Nowego Roku byłoby to niemożliwe, ponieważ drużyna trenować będzie w godzinach porannych lub wczesnopopołudniowych, a w razie konieczności nawet dwa razy dziennie. W związku z tym, obie strony doszły do wniosku, by na tym etapie zakończyć współpracę.

„Bociu”, dziękujemy Ci za te wszystkie lata i serce oddane w każdym meczu GKS-u! Życzymy powodzenia zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Pamiętaj, że S3 zawsze będzie Twoim domem! Do zobaczenia!

Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________