OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Kolejne decyzje kadrowe w drużynie

Niespełna dwa tygodnie po zakończeniu rundy jesiennej, z klubem żegna się dwóch kolejnych zawodników. Po Mikołaju Boćku, który rozstał się z GKS z powodu niemożności pogodzenia obowiązków zawodowych z grą w piłkę, na podobne rozwiązane zarząd klubu – w porozumieniu z zainteresowanymi – zdecydował się w przypadku Kamila Mizery i Sebastiana Ochockiego.

Kamil Mizera na Sportową trafił w wieku 10 lat, wstępując w szeregi juniorów GKS-u. Systematyczna praca przyniosła efekty w postaci włączenia do pierwszej drużyny, w której „Mizi” zadebiutował 31 lipca 2021 roku w meczu 1. kolejki II ligi z Wisłą Puławy. Łącznie rozegrał 50 oficjalnych spotkań (31 w IV lidze, 10 w II lidze, 4 w III lidze oraz 5 w Pucharze Polski), zdobywając w nich trzy bramki i dokładając pięć asyst. Premierowego gola strzelił 3 maja 2023 roku w wygranym 1:0 meczu z Omegą Kleszczów. Po raz ostatni zagrał 12 listopada br. w meczu z Olimpią Zambrów (3:0).

Sebastian Ochocki mając 14 lat trafił pod skrzydła Akademii GKS Bełchatów. Umowę z klubem podpisał cztery lata później, w dniu 26 lipca 2022 roku. W biało-zielono-czarnych barwach zanotował 37 oficjalnych spotkań (28 występów w IV lidze, 6 w III lidze oraz 3 w rozgrywkach Pucharu Polski), w których czterokrotnie obsługiwał kolegów ostatnim podaniem. Zadebiutował 6 sierpnia 2022 roku w zakończonym zwycięstwem 4:1 inauguracyjnym meczu Betcris IV ligi ze Skalnikiem Sulejów. Podobnie jak „Mizi”, swój ostatni oficjalny mecz z GKS rozegrał przeciwko Olimpii Zambrów.

Kamilowi i Sebastianowi serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w walkę o awans GKS-u do III ligi i pracę na rzecz klubu. Życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką!

Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________