OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Damian Augustyniak e-sportowym reprezentantem GKS-u!

Wicemistrzostwo świata z 2022 roku, mistrzostwo Premier League w barwach Norwich City, trzecie miejsce w rozgrywkach Ekstraklasa Games to tylko niektóre osiągnięcia Damiana „Damie” Augustyniaka na wirtualnym boisku. W trwających właśnie rozgrywkach ePucharu Polski, 25-latek z powodzeniem reprezentuje nasz klub!

Damian „Damie” Augustyniak to profesjonalny gracz FIFA, a prywatnie syn byłego obrońcy „Brunatnych”, Tomasza Augustyniaka, który w latach 2002-2004 występował przy S3. 25-letni Augustyniak junior swoją profesjonalną przygodę z e-sportowymi rozgrywkami FIFA rozpoczął w 2017 roku. Na turnieju, którym stawką było Mistrzostwo Polski FIFA 17 zajął trzecie miejsce, co jak sam podkreśla było dla niego bodźcem motywującym do poważniejszego zajęcia się grą.

– Już jak trenowałem w juniorach GKS-u Bełchatów, podczas wszelkich wyjazdowych obozów sportowych graliśmy z kolegami z drużyny w FIFĘ. Kiedy wiedziałem już, że profesjonalnym piłkarzem nie zostanę, stwierdziłem, że skoro rywalizacja na wirtualnym boisku wychodzi mi lepiej niż na naturalnym, spróbuję swoich sił na poważnie. I tak to się zaczęło. – wspomina Damian Augustyniak. – Każda forma rywalizacji, również ta wirtualna jest motywująca i daje dużo satysfakcji. Odkąd wszedłem na serio w e-sport, miałem już okazję reprezentować m.in. AS Romę, a z Norwich City wywalczyłem mistrzostwo Premier League. Aktualnie jestem zawodnikiem francuskiego klubu, Montpellier, który sam się do mnie zgłosił. Mam podpisany kontrakt i jestem częścią tej drużyny. – powiedział „Damie”.

Jak sam podkreśla, pochodzi z Bełchatowa, więc GKS jest najbliższym jego sercu polskim klubem. – Wiedziałem, że jeśli tylko nadarzy się taka okazja, chciałbym zagrać dla GKS-u. Spędziłem tutaj niemal 13 lat jako zawodnik grup młodzieżowych, więc dla mnie i mojej rodziny to coś wyjątkowego. Już w zeszłym roku były takie plany, ale nie doszły do skutku. Teraz wszystko idealnie się ułożyło, dlatego reprezentuje GKS Bełchatów w Pucharze Polski. tłumaczy 25-latek.

Aktualnie trwają rozgrywki w Orlen ePucharze Polski, w których nasz reprezentant przebrnął przez kwalifikacje, wygrywając m.in. z reprezentantami Puszczy Niepołomice (3:2), Ząbkovii (4:1), Jagiellonii Białystok (5:0), a ostatnio Polonii Bytom (2:1), co dało mu przepustkę do finału! Mecze w wykonaniu Damiana Augustyniaka można obejrzeć TUTAJ, zaś przebieg całych rozgrywek o PP śledzić pod tym LINKIEM. Finał z udziałem czterech najlepszych klubów odbędzie się 28 grudnia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.

Damian, cieszymy się, że jesteś z nami i trzymamy kciuki za finałową rozgrywkę!

Sponsorem Strategicznym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________