OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Mateusz Szymorek w jedenastce kolejki „Piłki Nożnej”

To był bardzo udany weekend dla piłkarzy GKS-u Bełchatów, a szczególnie dla jubilata, 30-letniego – Mateusza Szymorka. To właśnie jego gol otworzył „Brunatnym” drogę do zgarnięcia trzech punktów w potyczce z Lechią. Docenili to nie tylko kibice, ale również dziennikarze „Piłki Nożnej”, którzy umieścili kapitana GKS-u w jedenastce kolejki. Gratulujemy!

Okazuje się, że nieco wymuszona zmiana pozycji na boisku służy „Szymorowi”, ponieważ był to czwarty z rzędu domowy mecz, w którym wpisał się na listę strzelców, siejąc postrach w szeregach obronnych rywali, zarówno na lewym, jak i prawym skrzydle. W sobotnim spotkaniu z Lechią kluczowa okazała się 65. minuta, kiedy 30-latek po otrzymaniu podania od Przemysława Zdybowicza umknął rywalom i uderzeniem od poprzeczki otworzył wynik.

– Fajnie się złożyło, że akurat w dniu urodzin trafił mi się dodatkowy prezent w postaci zwycięstwa naszej drużyny i zdobytej bramki. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, byliśmy zdyscyplinowani i konsekwentnie robiliśmy to, co sobie założyliśmy. – podsumował występ swój i kolegów Mateusz.

Dla kapitana „Brunatnych” to już trzecia nominacja w tym sezonie. Wcześniej do jedenastki kolejki wybierano go po zwycięstwach z ŁKS 1926 Łomża oraz Legionovią. Chapeau bas!

Jedenastka 15. kolejki III ligi (gr. I) według „Piłki Nożnej”:

Norbert Florczak (Mławianka Mława) – Paweł Olszewski (Jagiellonia II Białystok), Mateusz Broda (Świt Nowy Dwór Maz.), Konrad Kowalczyk (Unia Skierniewice) – Mateusz Szmydt (Concordia Elbląg), Sebastian Kobiera (Broń Radom), Kacper Noworyta (Concordia Elbląg), Mateusz Szymorek (GKS Bełchatów) – Bartosz Kapustka (Legia II Warszawa), Kamil Sabiłło (Unia Skierniewice), João Odilton (Mławianka Mława).

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________