OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Kolejne wyróżnienia dla giekaesiaków

Bardzo dobra dyspozycja „Brunatnych” podczas niedzielnego meczu z Olimpią Zambrów nie uszła uwadze ekspertów. Nominacje do jedenastki kolejki uzyskali Mateusz Szymorek – w tygodniku „Piłka Nożna” oraz Leonid Otczenaszenko – w serwisie uSports. Gratulujemy!

Dla kapitana „Brunatnych” to już czwarta nominacja w sezonie! Wcześniej do jedenastki kolejki „PN” wybierano go po zwycięstwach z ŁKS 1926 Łomża, Legionovią i Lechią Tomaszów Maz. Mateusz w spotkaniu z Olimpią, w piątym kolejnym meczu przy S3 wpisał się na listę strzelców! Fenomenalny wyczyn jak na zawodnika z formacji defensywnej, z konieczności występującego na skrzydle.

– Myślę, że jego „mental” jest na bardzo wysokim poziomie. Mateusz podchodzi do każdego spotkania z ogromnym zapałem i chęcią zdobycia bramki. Wychodzi z założenia, że „gram u siebie, jestem w formie, chcę strzelić”. Wykorzystuje minuty spędzone na boisku na maksa. – ocenił trener GKS-u, Bogdan Jóźwiak.

W wysokiej formie jest również Leonid Otczenaszenko, wyróżniony po raz drugi w tym sezonie przez serwis uSports. 25-letni bramkarz w pięciu ostatnich meczach ligowych, aż cztery razy zachował czyste konto.

Wcześniej w podobnym zestawieniu przygotowanym przez uSports znaleźli się: Bartłomiej Bartosiak (dwukrotnie), Łukasz Wroński, Mateusz Szymorek i Mariusz Holik.

Jedenastka 16. kolejki III ligi (gr. I) według „Piłki Nożnej”:

Gabriel Kobylak (Legia II Warszawa) – Michał Wrześniewski (Broń Radom), Seweryn Michalski (Warta Sieradz), Mateusz Szymorek (GKS Bełchatów) – Szymon Sołtysiński (Pelikan Łowicz), Kacper Sommerfeld (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Szymon Łapiński (Unia Skierniewice), Adam Ryczkowski (Legia II Warszawa) – Arkadiusz Ciach (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Bartłomiej Kręcichwost (Warta Sieradz), Ołeksij Zinkewycz (Pogoń Grodzisk Mazowiecki).

Jedenastka 16. kolejki III ligi (gr. I) według serwisu uSports:

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________