Rollercoaster w Czyżowie zakończony awansem

Miało być zwycięstwo odniesione możliwie jak najmniejszym nakładem czasu i sił. Skończyło się dogrywką oraz drżeniem o korzystny rezultat do 120. minuty rywalizacji! GKS po złotej bramce Mikołaja Boćka i sporym szczęściu w końcówce dogrywki, pokonał Omegę Kleszczów 3:2, uzyskując promocję do półfinału okręgowego Pucharu Polski na szczeblu piotrkowskim.

Dobry początek meczu zaliczyli formalni gospodarze, czyli Omega. Już w 1. minucie celnie uderzał Bartłomiej Rygała, a po kwadransie wtórował mu Bartłomiej Trzeboński – w obu przypadkach górą był Jakub Kowalski. Podopieczni trenera Jóźwiaka również stwarzali podbramkowe sytuacje, lecz strzałów celnych nie oglądaliśmy. Aktywni z przodu byli szczególnie Bartłomiej Bartosiak, Patryk Skórecki, Serhij Napolov oraz Przemysław Zdybowicz. Żaden z nich nie znalazł jednak sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę Omegi i stojący w bramce Paweł Wiśniewski ani razu nie musiał interweniować. Do przerwy gole nie padły.

Od pierwszych minut drugiej połowy zarysowała się przewaga GKS-u. W 52. minucie Artur Golański zagrał na prawą stronę do Napolova, a 27-latek „obsłużył” precyzyjnym podaniem Bartosiaka, który dokładając nogę rozpoczął strzelanie w tym meczu. Po 120 sekundach kapitan „Brunatnych” mógł ustrzelić dublet, lecz jego uderzenie pod poprzeczkę zatrzymał Wiśniewski. Drugi gol wisiał jednak w powietrzu i w 60. minucie padł łupem Zdybowicza, który po podaniu od Skóreckiego wbiegł w pole karne i strzałem między nogami bramkarza podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Miejscowi na ten cios zareagowali bardzo szybko, bo po zaledwie dwóch minutach wrzutkę ze stałego fragmentu gry Mateusza Roczka na bramkę kontaktową zamienił eks-giekaesiak, Jeremiasz Góralczyk. Dążenie do wyrównania podopiecznych Jacka Berensztajna przyniosło im powodzenie kwadrans później. Nastrzelony w polu karnym Kacper Rutkowski głową doprowadził do remisu. Wówczas „Brunatni”, niczym wygłodniałe wilki, próbując nie dopuścić do dogrywki rzucili się na przeciwnika. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem próbę strzelecką z dystansu podjął Sebastian Ochocki, lecz wynik się nie zmienił. Sędzia Łukasz Grelowski zarządził więc dodatkowe 30 minut gry.

Giekaesiacy po ostrej reprymendzie od trenera, od początku dogrywki całkowicie zdominowali rywala, co w 99. minucie przyniosło im powodzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Napolova, bramkarza Omegi do kapitulacji zmusił Mikołaj Bociek. W samej końcówce spotkania kleszczowianie nie mając już nic do stracenia, wszystkie swoje siły rzucili na atak. Bliski wyrównania w doliczonym czasie gry był Mateusz Roczek, ale jego potężne uderzenie z dystansu trafiło w poprzeczkę. Końcowy gwizdek pozwolił biało-zielono-czarnym odetchnąć i z ulgą odhaczyć wykonanie celu, jakim był awans do półfinału okręgowego Pucharu Polski. Kolejnym rywalem „Brunatnych” będzie ktoś z tercetu: Ceramika Opoczno, RKS Radomsko, Skalnik Sulejów. Losowanie par odbędzie się 25 października, a etap finałowy będący przepustką do wiosennej rywalizacji szczebla wojewódzkiego zaplanowano na 8 listopada.

Omega Kleszczów – GKS Bełchatów 2:3 (0:0) pd.
0-1 Bartłomiej Bartosiak 52 min.
0-2 Przemysław Zdybowicz 60 min.
1-2 Jerremiasz Góralczyk 62 min.
2-2 Kacper Rutkowski 77 min.
2-3 Mikołaj Bociek 99 min.

Omega Kleszczów: Paweł Wiśniewski – Krzysztof Michalak (76. Kacper Załęski), Patryk Niedbała, Adrian Ociepa, Mateusz Roczek – Mateusz Miarka (76. Mateusz Jędrzejczyk), Jeremiasz Góralczyk, Paweł Kowalski (46. Kacper Rutkowski), Bartosz Pieniążek (76. Oskar Nowak), Bartłomiej Rygała (46. Przemysław Szewczyk) – Bartłomiej Trzeboński.
Trener: Jacek Berensztajn
GKS Bełchatów: Jakub Kowalski – Mikołaj Grzelak, Jarosław Trzeboński, Jakub Szczepaniak, Szymon Sarnik (61. Sebastian Ochocki) – Mikołaj Bociek, Artur Golański (61. Klaudiusz Krasa), Patryk Skórecki (61. Dawid Woźniakowski), Serhij Napolov, Bartłomiej Bartosiak (66. Kamil Mizera) – Przemysław Zdybowicz (61. Hubert Karpiński).

Żółte kartki: Mateusz Roczek, Oskar Nowak, Adrian Ociepa, Kacper Rutkowski – Mikołaj Grzelak, Mikołaj Bociek, Jakub Szczepaniak, Kamil Mizera, Jakub Kowalski
Sędzia: Łukasz Grelowski (Piotrków Trybunalski)