OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

„Brunatni” w jedenastce kolejki tygodnika „Piłka Nożna”

Po takim meczu właściwie każdy z zawodników GKS-u mógłby się odnaleźć w gronie najlepszej jedenastki 13. kolejki III ligi. Na oficjalne wyróżnienie dziennikarzy tygodnika „Piłka Nożna” zasłużyło jednak „tylko” dwóch biało-zielono-czarnych.

Po fenomenalnym występie przeciwko Legionovii, okraszonym zwycięstwem 6:0, kibice mogli obstawiać, który z giekaesiaków znajdzie się w drużynie kolejki? Wybór padł m.in. na Przemysława Zdybowicza, który przez cały mecz raz po raz nękał obrońców, do tego dorzucił dwa gole, a w ostatniej minucie „ostemplował” jeszcze poprzeczkę.

– Każda bramka cieszy, a zwycięstwo drużyny jeszcze bardziej. Wychodząc na boisko dajemy z siebie sto procent. Mamy swoje cele i ambicje. Chcemy, aby GKS wrócił na poziom centralny jak najszybciej. – powiedział tuż po meczu napastnik „Brunatnych”.

Do jedenastki kolejki dołączył również kapitan oraz strzelec trzeciego gola – Mateusz Szymorek. 29-latek, choć jest nominalnym obrońcą, w niedzielę wystąpił na boku pomocy i jak sam powiedział: – Grając w pomocy trzeba wykonywać dużo więcej sprintów i pokonywać dłuższe odcinki. Muszę to oddać chłopakom, że mają więcej biegania. Defensor GKS-u już w 3. minucie strzałem z dystansu postraszył bramkarza Legionovii, a niespełna godzinę później wpisał się na listę strzelców po centrze spod chorągiewki Artura Golańskiego, skutecznie zamykając stały fragment gry.

„Zdybo” znalazł się w zestawieniu „PN” po raz pierwszy w sezonie, z kolei dla „Szymora” jest to drugie tego typu wyróżnienie. Gratulujemy!

Jedenastka 13. kolejki III ligi (gr. I) według „Piłki Nożnej”:

Mateusz Awdziewicz (Lechia Tomaszów Maz.) – Jakub Pawlicki (Pelikan Łowicz), Adam Radecki (Olimpia Zambrów), Mateusz Szymorek (GKS Bełchatów) – Dominik Gedek (Pogoń Grodzisk Maz.), Adrian Olpiński (Broń Radom), Aleksander Waniek (Legia II Warszawa), Denis Gojko (Olimpia Zambrów) – Arkadiusz Ciach (Świt Nowy Dwór Maz.), Kamil Sabiłło (Unia Skierniewice), Przemysław Zdybowicz (GKS Bełchatów).

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu i Sponsorem Głównym GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
____________________________