OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Patryk Skórecki nowym piłkarzem „Brunatnych”!

31-letni Patryk Skórecki na zasadzie wolnego transferu związał się z GKS Bełchatów rocznym kontraktem, który obowiązywał będzie do 30 czerwca 2024 roku. Ofensywny pomocnik zagra z numerem 6 na koszulce.

Patryk Skórecki przyszedł na świat 27 grudnia 1991 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Piłkarską karierę rozpoczynał w GKP Gorzów Wlkp., którego jest wychowankiem. Kolejne przystanki w piłkarskiej podróży nowego zawodnika „Brunatnych” to Pogoń Barlinek, Kotwica Kołobrzeg, Olimpia Grudziądz (dwukrotnie), Błękitni Stargard, GKS 1962 Jastrzębie, Sokół Ostróda oraz Znicz Pruszków. Liczący 177 cm wzrostu oraz 72 kg wagi pomocnik, ma na koncie m.in. 85 występów na zapleczu Ekstraklasy oraz ponad sto na poziomie II ligi. Podczas gry w Kołobrzegu, wywalczył z Kotwicą promocję do II ligi w sezonie 2013/14. Natomiast w poprzednich rozgrywkach dołożył cegiełkę do awansu… dwóch klubów! Jesienią 2022 roku reprezentował barwy Znicza Pruszków (13 występów, jedna asysta), który na finiszu kampanii uzyskał przepustkę do Fortuna 1 Ligi, a wiosną będąc już zawodnikiem Olimpii Grudziądz (16 meczów, jedna asysta), tryumfował w rozgrywkach drugiej grupy III ligi. Kolejnym krokiem Patryka w karierze będzie GKS Bełchatów.

– Pierwsze telefony pojawiły się miesiąc temu, ale koniec końców najbardziej konkretne rozmowy toczyły się przez ostatnie 3-4 dni. Po namyśle zdecydowałem się podpisać umowę z klubem. Przychodzę do GKS-u z aspiracjami, by osiągnąć jak najlepszy wynik. Chciałbym aby ten klub wrócił na poziom centralny. Nie będę składał żadnych deklaracji, ponieważ wolę pracować w ciszy i spokoju – niech efekty mojej pracy robią hałas. – powiedział nowy piłkarz „Brunatnych”. Swoim doświadczeniem i mentalnością chciałbym dodać zespołowi dużo pozytywnej energii. Mam nadzieję, że to będzie miało swoje odzwierciedlenie w wynikach. Chcę pomóc w podniesieniu jakości, ale też podpowiadać młodszym zawodnikom. Jestem ambitny i wciąż mi zależy. – zakończył Patryk Skórecki.

Patryk, witamy w Bełchatowie. Powodzenia!
____________________________