OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Kamil Jasiński wzmacnia blok defensywny GKS-u

Mierzący 190 cm wzrostu środkowy obrońca dołącza do drużyny „Brunatnych”, która w sobotę meczem z Pelikanem Łowicz rozpocznie rozgrywki w pierwszej grupie III ligi. Młodzieżowiec podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Kamil Jasiński urodził się 14 stycznia 2005 roku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w… Bełchatowie, skąd w wieku 15 lat zdecydował się na przeprowadzkę do Częstochowy, by występować w juniorskich drużynach Rakowa. Po półtorarocznej przygodzie pod Jasną Górą, trafił do trzecioligowej wówczas Siarki Tarnobrzeg, z którą w czerwcu 2022 r. świętował awans do II ligi. Na szczeblu centralnym zadebiutować mu się jednak nie udało, bowiem poprzedni sezon spędził w trzecioligowym KP Starogard Gdański. Tam od samego początku był podstawowym zawodnikiem drużyny, dla której rozegrał 29 spotkań, z czego 26 w pełnym wymiarze czasowym. Na swoje konto zapisał jedną asystę, a w międzyczasie został powołany na zgrupowanie kadry U-18.

Lewonożny obrońca obdarzony jest bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. W GKS występował będzie z numerem 4 na koszulce.

– Pochodzę z Bełchatowa, więc gdy pojawiła się propozycja powrotu do GKS, trudno było z niej nie skorzystać. Z obecnej kadry znam Dawida Woźniakowskiego, z którym miałem okazję grać w przeszłości. Mam też kilku kolegów w starszych rocznikach. – przyznał po parafowaniu umowy.


Kamil, witaj w domu! Powodzenia!
____________________________