OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Trzech młodzieżowców z kontraktami

Odważnie stawiamy na młodzież! Trójka wyróżniających się zawodników, występujących dotychczas w drużynach juniorskich Akademii GKS Bełchatów, podpisało właśnie profesjonalne kontrakty z naszym klubem. Aleksy Jóźwik, Dominik Bajurski i Marcel Sadziński od początku przygotowań zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu i na dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligowych zmagań złożyli podpisy pod swoimi umowami.

Cała trójka swoją znakomitą postawą na boiskach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów A1 przyczyniła się do awansu drużyny GKS U-17 do Centralnej Ligi Juniorów.

Aleksy Jóźwik urodził się 16 listopada 2006 roku. Zanim trafił do Akademii GKS Bełchatów (w grudniu 2020 roku), reprezentował barwy Mazovii Tomaszów Mazowiecki. Mierzy 185 cm wzrostu i występuje na środku pomocy. Z pierwszym zespołem „Brunatnych” trenuje od początku przygotowań, czyli od 6 lipca. Z GKS związał się umową do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Na boisku zobaczymy go w koszulce z numerem 25.

Nastawiam się na ciężką pracę, która mam nadzieję przyniesie efekty w postaci mojego debiutu w III lidze, a później coraz większej ilości minut spędzonych na boisku. Zrobię wszystko, by nie zaprzepaścić szansy i zaufania, jakim mnie obdarzono. – powiedział po parafowaniu umowy Aleksy Jóźwik.


Dominik Bajurski przyszedł na świat 17 marca 2007 roku, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w UKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski, skąd w 2021 roku przeniósł się do Akademii Rakowa Częstochowa. W przerwie zimowej sezonu 2022/23 na zasadzie wypożyczenia trafił do GKS U-17. Szesnastoletni napastnik, mierzący 190 cm wzrostu w rundzie wiosennej zdobył 16 bramek, dokładając do tej imponującej liczby dodatkowo 6 asyst. W GKS będzie występował z numerem 77, a jego umowa z klubem obowiązywać ma do końca czerwca 2025 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Już pod koniec sezonu docierały do mnie sygnały od trenera, że jestem w kręgu zainteresowań pierwszej drużyny. Swoją postawą na treningach staram się udowodnić przydatność do zespołu. Moją boiskową zaletą jest nieustępliwość, szybkość i umiejętność wykończenia akcji pod bramką przeciwnika. – scharakteryzował swoje walory rosły napastnik.


Marcel Sadziński urodził się 22 marca 2007 roku w Bełchatowie. Od początku swojej przygody z piłką związany jest z GKS Bełchatów. Mierzy 177 cm, waży 63 kg, a na boisku występuje na pozycji prawego skrzydłowego. Pomimo, iż liczy sobie 16 lat, od 2022 roku występuje w drużynie juniorów młodszych U-17, rywalizując z zawodnikami starszymi od siebie. Z GKS podpisał umowę na okres dwóch lat, z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy. Numerem, który wybrał jest 44.

Jestem typem zawodnika, który częściej asystuje kolegom przy zdobywanych bramkach, niż sam strzela gole. Cieszę się, że moja dotychczasowa boiskowa postawa została doceniona. Trenuję z drużyną od początku przygotowań, a w sparingu z rezerwami ŁKS-u dostałem od trenera 20 minut. Oczywiście jestem również do dyspozycji trenera zespołu U-17, który przygotowuje się do rozgrywek w CLJ. – podkreślił Marcel Sadziński. – Obserwując wiosenne mecze GKS-u, imponowała mi gra oraz techniczne umiejętności Łukasza Wrońskiego i Serhija Napolova. Chciałbym w przyszłości grać na podobnym poziomie. – zakończył najmłodszy z trójki giekaesiaków.


Chłopaki, spełniajcie marzenia! Powodzenia!
____________________________