Radoszyckie lanie w drugim meczu kontrolnym

W rozegranym na obiekcie Partyzanta Radoszyce sparingu dwóch beniaminków III ligi, górą okazał się Star Starachowice. Przewaga „Brunatnych” w pierwszej połowie nie przełożyła się na choćby jedno trafienie, a postawa zmienników w drugiej odsłonie nie zapobiegła boiskowej katastrofie. GKS przegrał 0:4, co pokazuje, jak wiele pracy czeka naszą drużynę w kolejnych tygodniach przygotowań do sezonu.

Początek spotkania należał do „Brunatnych”. W 4. minucie odbiór Mateusza Szymorka z lewej strony zaowocował szybkim zagraniem do Bartłomieja Bartosiaka, który z kolei wyłożył piłkę lepiej ustawionemu Przemysławowi Zdybowiczowi. 23-latek uderzeniem z linii pola karnego sprawdził czujność bramkarza rywali. Kilka minut później próbę z ostrego kąta po rzucie wolnym podjął Bartosiak, a Paweł Lipiec z najwyższym trudem wybił piłkę ponad poprzeczkę. Ponownie gorąco pod bramką Stara zrobiło się po pół godzinie gry. Wcześniej jednak pierwszą i od razu skuteczną akcję przeprowadzili nasi rywale. W 22. minucie Konrad Handzlik wykorzystał moment nieuwagi oraz „dziurę” powstałą na środku obrony i mocnym uderzeniem z „szesnastki” nie dał szans testowanemu w bramce GKS-u 25-latkowi. Bełchatowianie próbując się „odgryźć” za straconego gola wypracowali dwie groźne sytuacje. Najpierw uderzeniem z prawej strony nieznacznie pomylił się Szymon Sarnik, a następnie po wymianie piłki na linii Serhij Napolov – Łukasz Wroński oraz błyskawicznym podaniu w pole karne, starachowicka defensywa skutecznie zablokowała uderzenie Bartosiaka. W końcówce pierwszej połowy Napolov silnie uderzył zza pola karnego, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką. W odpowiedzi Star wyprowadził akcję, która zaowocowała dwoma celnymi uderzeniami na bramkę w ciągu kilku sekund. W obu przypadkach skuteczną interwencją wykazał się testowany bramkarz. Pierwszą część spotkania zakończyło uderzenie Klaudiusza Krasy i celna dobitka Zdybowicza. Niestety sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej napastnika GKS-u, więc na przerwę biało-zielono-czarni schodzili przegrywając 0:1.

Na drugą część meczu trener Bogdan Jóźwiak posłał do boju dziesięciu nowych zawodników (na placu został jedynie Jakub Szczepaniak). Tym razem zdecydowaną przewagę osiągnęli nasi rywale. Już w pierwszym kwadransie mieli trzy okazje na podwyższenie prowadzenia. Najpierw w 47. minucie oglądaliśmy centrostrzał jednego z testowanych zawodników, następnie w 53. minucie Bartosz Szydłowski wybiegając zza linii obrony oddał strzał, który odbił Leonid Otczenaszenko. 120 sekund później z niesygnalizowaną próbą uderzenia sprzed pola karnego, ponownie poradził sobie nasz bramkarz. W tej części gry tworzenie sytuacji pod bramką rywala przychodziło „Brunatnym” z ogromnym trudem. Takich problemów nie mieli piłkarze Stara, którzy raz po raz siali zamęt w obrębie naszej bramki. W 62. minucie po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Miłosza Nowaka, Szydłowski przyjął ją na klatkę piersiową i strzałem z powietrza „ostemplował” poprzeczkę. Worek z bramkami rozwiązał się na niespełna 20 minut przed końcowym gwizdkiem. W 72. minucie niezwykle aktywny tego dnia Bartosz Szydłowski otrzymał podanie z prawego skrzydła, skutecznie się zastawił, robiąc miejsce i wykładając piłkę Piotrowi Mikosowi, który płaskim strzałem po ziemi podwyższył na 2:0. Trzy minuty później rywale po raz trzeci znaleźli drogę do siatki, a na listę strzelców uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpisał się zawodnik testowany. Strzelanie w tym meczu zakończył Mikos, który przy odrobinie szczęścia mógł nawet skompletować klasycznego hat-tricka. W 82. minucie przeszkodził mu w tym Kacper Foltyn, natomiast w ostatniej akcji meczu młody golkiper GKS-u był już bezradny, a wspomniany wyżej Mikos wykorzystał prostopadłe podanie kolegi i posłał futbolówkę nad bramkarzem, ustalając wynik spotkania.

W najbliższą sobotę podopiecznych Bogdana Jóźwiaka czeka trzeci letni sprawdzian, a ich rywalem będzie spadkowicz z Fortuna 1 Ligi Skra Częstochowa. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku w Konopiskach (woj. śląskie). Początek o godzinie 12:00.

Star Starachowice – GKS Bełchatów 4:0 (1:0)
1-0 Konrad Handzlik 22 min.
2-0 Piotr Mikos 72 min.
3-0 zawodnik testowany 74 min.
4-0 Piotr Mikos 90 min.

Star Starachowice (1. połowa): Paweł Lipiec – Tomasz Persona, Mateusz Zając, Bartosz Gębura, Oleksiy Maydanevych v Konrad Handzlik, Sławomir Duda, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany – zawodnik testowany.
Star Starachowice (2. połowa): Michał Nowak – Piotr Stefański, Krystian Bracik, Mateusz Jagiełło, Maciej Styczyński – Piotr Mikos, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Szymon Hajduk, Kacper Ambrozik – Bartosz Szydłowski.
Trener: Tadeusz Krawiec
GKS Bełchatów (1. połowa): zawodnik testowany – Mateusz Szymorek, Jakub Szczepaniak, Mariusz Holik, Szymon Sarnik – Klaudiusz Krasa, Artur Golański, Serhij Napolov, Bartłomiej Bartosiak, Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz.
GKS Bełchatów (2. połowa): Leonid Otczenaszenko (71. Kacper Foltyn) – Sebastian Ochocki, Jakub Szczepaniak, Jarosław Trzeboński, Mikołaj Grzelak – Mikołaj Bociek, Kacper Czapla, Miłosz Nowak, Dawid Woźniakowski, zawodnik testowany – Hubert Berłowski.