OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Premierowa wygrana w Kaliszu

Pierwsze zwycięstwo podczas letnich przygotowań do sezonu odnieśli podopieczni Bogdana Jóźwiaka. „Brunatni” pokonali na wyjeździe drużynę KKS 1925 Kalisz 3:1, a wygraną zapewniły im trafienia Artura Golańskiego, Bartłomieja Bartosiaka oraz Jakuba Szczepaniaka. Sztab szkoleniowy przyglądał się dwójce testowanych zawodników: bramkarzowi i napastnikowi.

Otwarcie wyniku mogło nastąpić w 9. minucie. Bartłomiej Bartosiak z okolicy linii końcowej boiska zagrał przed bramkę do Łukasza Wrońskiego, lecz uderzenie 29-letniego pomocnika obronił Marcin Furtak. Następne fragmenty meczu nie przyniosły dogodnych sytuacji strzeleckich, a gra toczyła się głównie w środku pola. Ciekawie zrobiło się dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 32. minucie Przemysław Zdybowicz zagrał „na jeden kontakt” z Wrońskim i będąc już w polu karnym, przegrał pojedynek z bramkarzem KKS-u. Trzy minuty później snajper „Brunatnych” ponownie stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale kilka zwodów doprowadziło jedynie do celnego uderzenia, które padło łupem bramkarza. Pierwszy zryw gospodarzy miał miejsce w 37. minucie i był piorunująco skuteczny. Dawid Głowacki z prawej strony boiska zacentrował w „szesnastkę”, a akcję wślizgiem wykończył Bartłomiej Putno, otwierając wynik meczu. W ostatniej akcji pierwszej części gry Artur Golański wykorzystał lukę w obronie rywali, zagrał prostopadle do Bartosiaka, który oddał płaski strzał na długi słupek, lecz piłka minimalnie przeleciała obok bramki. Pomimo sporej przewagi GKS-u, do przerwy prowadzili miejscowi.

Na drugą połowę bełchatowianie wyszli z zamiarem odwrócenia wyniku i podobnie jak w pierwszej, zdominowali rywala. Wyrównać udało się już pięć minut po rozpoczęciu ze środka, a na listę strzelców wpisał się Artur Golański, którego strzał z rzutu wolnego w samo okienko bramki zaskoczył bezradnego Marcina Furtaka. Trafienie na 1:1 poprzedziły jeszcze dwie celne próby Wrońskiego i Golańskiego. W 56. minucie testowany w naszej drużynie napastnik oddał płaskie uderzenie, które odbiło się jeszcze od jednego z obrońców, lecz nie zaskoczyło bramkarza. Trzy minuty później biało-zielono-czarni objęli prowadzenie. Serhij Napolov z lewego skrzydła „obsłużył” podaniem niepilnowanego w polu karnym Bartosiaka, a ten technicznym strzałem zdobył drugiego gola dla GKS-u. Kolejną okazją na bramkę było uderzenie głową Klaudiusza Krasy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Co się nie udało nowemu pomocnikowi „Brunatnych”, udało się wychowankowi. W 76. minucie wrzuconą w pole karne piłkę wybili obrońcy gospodarzy, a ta trafiła pod nogi Jakuba Szczepaniaka, który pomimo sporego zamieszania w obrębie pola karnego, leżąc już na murawie podwyższył na 3:1. W samej końcówce biało-zielono-czarni stworzyli jeszcze dwie okazje strzeleckie. Najpierw w 87. minucie celnie uderzał Krasa, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzałem głową słupek kaliskiej bramki „ostemplował” Szczepaniak. GKS całkiem zasłużenie pokonał KKS 1925 Kalisz 3:1.

W przyszłą sobotę nasza drużyna rozegra dwa kolejne sparingi: z rezerwami mistrza Polski, Rakowa Częstochowa oraz z beniaminkiem Betcris łódzkiej IV ligi, Szczerbcem Wolbórz. Godziny oraz miejsce rozegrania tych meczów są w trakcie ustalania.

KKS 1925 Kalisz – GKS Bełchatów 1:3 (1:0)
1-0 Bartłomiej Putno 37 min.
1-1 Artur Golański 50 min.
1-2 Bartłomiej Bartosiak 59 min.
1-3 Jakub Szczepaniak 76 min.

KKS 1925 Kalisz (1. połowa): Marcin Furtak – Marcel Owczarek, Wiktor Kleczewski, Bartosz Gęsior, Wojciech Maroszek – Dawid Głowacki, Kamil Weber, Wiktor Staszak, Adam Dembiński, Kacper Janiak – Bartłomiej Putno.
KKS 1925 Kalisz (2. połowa): Marcin Furtak (70. Michał Stefaniak) – Marcel Owczarek (62. Franciszek Leśniewski), Wiktor Kleczewski (62. Bartek Moś), Bartosz Gęsior (62. Eryk Krysiak), Wojciech Karasiewicz – Dawid Głowacki (62. Dominik Dryka), Jakub Jener, Wiktor Staszak (62. Hubert Augustyniak), Kamil Przysiecki, Kacper Janiak (62. Oskar Twardowski) – Bartłomiej Putno (62. Maksymilian Kaczmarek).
Trener: Adrian Wawrzyniak
GKS Bełchatów (1. połowa): Leonid Otczenaszenko – Mikołaj Grzelak, Jarosław Trzeboński, Mariusz Holik, Szymon Sarnik – Bartłomiej Bartosiak, Artur Golański, Serhij Napolov, Miłosz Nowak, Łukasz Wroński – Przemysław Zdybowicz.
GKS Bełchatów (2. połowa): zawodnik testowany – Mateusz Szymorek, Jarosław Trzeboński (65. Jakub Szczepaniak), Mariusz Holik (65. Mikołaj Bociek), Szymon Sarnik (65. Sebastian Ochocki) – Bartłomiej Bartosiak (65. Dawid Woźniakowski), Artur Golański, Serhij Napolov, Klaudiusz Krasa, Łukasz Wroński (65. Kamil Mizera) – zawodnik testowany.
Trener: Bogdan Jóźwiak
____________________________