OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Nowy kierownik pierwszej drużyny

28-letni Artur Kiereś został nowym kierownikiem drużyny. Bełchatowianin z krwi i kości od najmłodszych lat jest wiernym kibicem GKS-u Bełchatów, którego przygoda z „Dumą Brunatnej Stolicy” i pasja do futbolu rozpoczęła się od pamiętnego sezonu 2006/07 i meczu z Wisłą Kraków.

Nowy kierownik objął swoją funkcję w dniu 18 lipca, przejmując obowiązki od dotychczasowego kierownika, będącego jednocześnie trenerem bramkarzy, Sebastiana Łukiewicza.

Trzecia liga wymaga dużo konkretniejszych działań, jeśli chodzi o organizację klubu i życie drużyny, niż to miało miejsce na szczeblu czwartoligowym. W poprzednim sezonie poruszaliśmy się wyłącznie po województwie łódzkim, teraz czeka nas szerszy zakres działań. Dlatego niezbędne było rozbudowanie sztabu o osobę, która wzmocni go w zakresie organizacji i koordynacji funkcjonowania drużyny. Taką potrzebę zgłaszał zarówno sztab szkoleniowy, jak i sami zawodnicy. Pojawił się pomysł, aby zatrudnić osobę związaną emocjonalnie z naszym klubem, będącą od lat wiernym kibicem GKS-u, czyli pana Artura Kieresia. Mam nadzieję, że będzie on wartością dodaną na najbliższy sezon, a kto wie, może i na następne lata. – stwierdził Prezes klubu, Szymon Serwa.

Do obowiązków nowego kierownika drużyny należeć będzie m.in. współpraca ze sztabem szkoleniowym w zakresie planowania, organizacji i koordynowania działań pierwszej drużyny, a także szeroko pojęta współpraca z biurem klubu w zakresie zgłoszeń, rejestracji i uprawnień zawodników. Artur Kiereś odpowiadał będzie także za ewidencję sprzętu sportowego, jego przygotowanie oraz nadzór nad właściwą organizacją tzw. dnia meczowego.

Otrzymałem propozycję od Prezesa klubu, pana Szymona Serwy i długo nie musiałem się nad nią zastanawiać. Od lat jestem wiernym kibicem „Brunatnych”, więc życie drużyny i klubu śledziłem na bieżąco. Teraz będę pełnił zupełnie inną rolę i wierzę, że podołam wyzwaniu, a swoim zaangażowaniem oraz pracą pomogę drużynie. Mam już pewne doświadczenie w koordynowaniu i organizacji pracy w zespole, choć w nieco innej branży. – powiedział Artur Kiereś.

Witamy w klubie i życzymy powodzenia!
____________________________