OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA GKS BEŁCHATÓW

Klaudiusz Krasa pierwszym letnim wzmocnieniem

Nowym zawodnikiem GKS-u Bełchatów został środkowy pomocnik Klaudiusz Krasa. 22-latek związał się z naszym klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Klaudiusz Krasa urodził się 21 czerwca 2001 roku w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie), a swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych zespołach miejscowego Huraganu. Następnie przeniósł się do Akademii Legii Warszawa, skąd latem 2017 roku trafił do Olimpii Elbląg i to właśnie w barwach tego klubu debiutował na szczeblu centralnym. Było to w 1. kolejce II ligi sezonu 2019/20, w którym Olimpia pokonała rezerwy Lecha Poznań 4:0, a osiemnastoletni wówczas „Krasik” przebywał na boisku 79 minut. W ciągu czterech lat spędzonych w Elblągu, rozegrał 82 spotkania (78 w II lidze i 4 w Pucharze Polski), a 1 stycznia 2022 roku został zawodnikiem pierwszoligowej Resovii Rzeszów.

Na zapleczu Ekstraklasy zadebiutował 5 marca 2022 r. w wygranym przez rzeszowian 1:0 meczu z GKS Jastrzębie. W klubie ze stolicy Podkarpacia występował przez rok i uzbierał w tym czasie 20 spotkań na poziomie Fortuna 1 Ligi oraz dwa w rozgrywkach Pucharu Polski. Raz nawet trafił do siatki, pokonując wychowanka „Brunatnych”, Kewina Komara w wygranym 2:1 spotkaniu z Puszczą Niepołomice.

Wiosnę 2023 roku spędził na wypożyczeniu w drugoligowym Górniku Polkowice, w barwach którego zanotował 13 występów, zdobył jedną bramkę i zaliczył asystę. 1 lipca został wolnym zawodnikiem i w sezonie 2023/24 będzie reprezentował barwy GKS-u Bełchatów.


Witam wszystkich kibiców GKS-u Bełchatów! Jestem młodym, ambitnym zawodnikiem i chcę pomoc drużynie w jak najszybszym powrocie do II ligi. Uważam, ze miejsce GKS-u jest o wiele wyżej. Kibice, stadion oraz to, co każdego dnia składa się na funkcjonowanie klubu, zdecydowanie na to zasługuje. Nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka w sezonie. Liczę na Wasze wsparcie. – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu nowy zawodnik „Brunatnych”.

Klaudiusz, witamy przy Sportowej i życzymy powodzenia!
____________________________